Екологи нарахували мільярдні збитки через руйнування Росією університету Каразіна

Екологи продовжують рахувати збитки, які окупанти завдали навколишньому середовищу України під час повномасштабної війни. Шкода від руйнувань, завданих ХНУ ім. Каразіна, склала більше 2,3 мільярда гривень. Про це повідомили в Державній екоінспекції Харківщини.

“Руйнування будівель університету внаслідок ракетних обстрілів призвело до засмічення будівельними відходами, відходами скла та уламками бойових ракет та снарядів земельних ділянок загальною площею 39835 м2. А заподіяна довкіллю шкода склала більше ніж 2 млрд 309 млн. грн”, – повідомили екологи.

Під час обстеження враховувалися руйнування, завдані ракетним ударом по будівлю економічного факультету на вулиці Мироносицькій, 1, який відбувся 2 березня. Від корпусу залишились лише стіни. Також екологи врахували збитки, завдані у березні: 5 березня був зруйнований університетський спорткомплекс на вул. Отакара Яроша, 14; 11 березня – корпус Фізико-технічного факультету на вулиці Курчатова, 31; 18 березня – будівлю Інституту державного управління по проспекту Героїв Харкова, 75.

За інформацією ХНУ ім. Каразіна, до 22 березня не залишилося жодного непошкодженого корпусу університету.

Загальна площа пожеж, які сталися внаслідок ракетних ударів по будівлям учбових корпусів та гуртожитків склала більше ніж 36 тис. м2, що спричинило викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та завдало довкіллю шкоди в розмірі 14 млн 374,36 тис. грн.

Усі рохзрахунки щодо заподіяної шкоди екологи передали до Спеціалізованої екологічної прокуратури Харківської області.