Онкологія в Україні: на шляху до якості та досконалості

Нещодавно на спеціалізованому медичному порталі “Health-ua.com” було опубліковано статтю “Онкологія в Україні: на шляху до якості та досконалості” (автори: радник при дирекції Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України академік НАН України, доктор медичних наук, професор Василь Чехун, завідувач відділу моніторингу пухлинного процесу та дизайну терапії цього Інституту член-кореспондент Національної академії медичних наук (НАМН) України, доктор медичних наук, професор Юрій Думанський і директор цього ж Інституту доктор біологічних наук, професор Любов Бучанська), у якій піднято важливе для суспільства питання щодо доцільності реформування онкологічної служби в Україні.

Як зазначають автори статті, онкологія є тією галуззю медицини, що особливо впливає на показники тривалості та якості життя людини. Нині в умовах військової агресії проти України та проблем в економічній сфері започаткована реформа медичної галузі вимагає особливої уваги. Відчувається гостра потреба в аналізі, оцінці якості та вдосконаленні лікування онкологічних захворювань. Учені впевнені, що стратегія розвитку онкології в Україні повинна бути невід’ємною складовою комплексної національної стратегії реформування системи охорони здоров’я. Глибока експертна оцінка має виявити наявні проблемні ланки в структурі й організації діяльності онкологічної служби та визначити пріоритети, що дозволяють знижувати ризики розвитку злоякісних процесів, у випадку прояву хвороби – забезпечити якість і тривалість життя онкологічним пацієнтам.

ЧИТАТИ СТАТТЮ ПОВНІСТЮ