У Львівській політехніці створили унікальний Центр інновацій та компетенцій «КІБЕР.ДІЯ»

Цей проєкт університет реалізовує у співпраці з Міністерством цифрової трансформації.

Мова йде про підготовку кваліфікованих фахівців для захисту інформації на різних рівнях. Університет і кафедри також мають взяти активну участь у розвитку сучасних технологій, аналізі алгоритмів і вивченні нових методів для виявлення кібератак та ефективного захисту від них.

В університеті є потужні кафедри захисту інформації та безпеки інформаційних технологій, які мають розгалужену співпрацю з ІТ-фірмами в Україні й за кордоном. Досвід і напрацювання кафедр дадуть можливість успішно реалізовувати всі завдання Центру, а передовсім створити хаб знань для підготовки фахівців для різних організацій та подальшої участі в національних і міжнародних проєктах, повідомляють у навчальному закладі.

У представленні Центру інновацій та компетенцій «КІБЕР.ДІЯ» взяв участь заступник міністра цифрової трансформації України Георгій Дубинський. У своєму вітальному слові представник влади зазначив:

– Це буде багатовимірна робота. Важливо, щоб ми могли долучитися до активної кібероборони, а також подбали про соціальний вимір. Знаково, що це перший проєкт, який будемо реалізовувати в цьому Центрі. Це підсилить сферу послуг і допоможе ветеранам змінити життя. Сьогодні є великий кадровий голод на ринку праці на висококласних фахівців із кібербезпеки, зокрема серед приватних фірм. Також нам не треба забувати, як минулої осені ворог не лише бив по енергетичній системі, а й завдавав масованих атак по цифровій інфраструктурі. Тому важливо, щоб у кожному регіоні були люди, які зможуть опікуватися інформаційною безпекою.

Регіональні центри інновацій та компетенцій «КІБЕР.ДІЯ» працюватимуть у шести університетах:

• Національний університет «Львівська політехніка»
  • Національний авіаційний університет
  • Харківський національний університет радіоелектроніки
  • Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»
  • Державний університет «Житомирська політехніка»
  • Черкаський державний технологічний університет

Серед стратегічних завдань Центру інновацій та компетенцій «Кібер.Дія» є:

• Хаб знань
  • Співпраця з вендорами
  • Інтеграція в екосистему кібербезпеки та інновацій ЄС
  • European Digital Innovation Hubs