Сьогодні, 8 листопада 2023 року, Єврокомісія представила звіт про готовність України до переговорів щодо вступу в Євросоюз. У ньому ЄК рекомендує ініціювати переговорний процес з Україною, ідеться у повідомленні Національного фонду досліджень України.
Дата старту офіційних переговорів залежатиме від того, як швидко Україна виконає усі рекомендації, які схвалили минулого року після надання країні статусу кандидата на вступ до ЄС. Однак, згідно зі звітом, Україна вже виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС.
“Українці глибоко реформують свою країну та готуються до вступу, навіть коли вони ведуть екзистенційну війну. Сьогодні Комісія рекомендує Раді розпочати переговори про вступ з Україною”, – зазначила президент ЄК Урсула фон дер Ляєн.
Європейська Комісія всебічно спрямовує зусилля на підтримку України, її повоєнне відновлення та подальший процес євроінтеграції, включаючи розбудову наукової та інноваційної екосистеми. Зокрема, про це свідчить рішення ЄК про створення Офісу програми «Горизонт Європа» в Україні на базі Національного фонду досліджень України, що стало реакцією на потребу українських дослідників компенсувати обмежені можливості для здійснення наукової діяльності та проведення наукових досліджень, брати участь у міжнародних наукових заходах та конференціях і дізнаватись про можливості наукової співпраці з ЄС.
Європейська Комісія впевнена, що створення Офісу стане каталізатором для посилення участі України в програмі «Горизонт Європа» та допоможе зберегти науковий та інноваційний потенціал України у складні для науковців часи, створить сталі зв’язки між дослідницькими та інноваційними спільнотами України та ЄС, сприятиме інтеграції України до Європейського дослідницького простору.
Наступний звіт про виконання решти умов для вступу України в ЄС Єврокомісія планує підготувати у березні 2024 року. До того часу Україна має впоратись з усіма поставленими перед нею завданнями, що визначені умовами вступу до ЄС. Офіційний початок переговорів оголосять після того, як його схвалять усі країни-члени ЄС.
Читайте також:
- Російсько-українська війна. Уроки для всіх
- Три кроки до мРНК у світі
- Наука для фронту і тилу
- П’ять уроків для світу і для України
- Яків ДІДУХ: «До оцінки збитків довкіллю від російської агресії треба залучати науковців»
- Блакитне Чорне море
- Захищена лінія зв’язку, університет у смартфоні і платформа для ветеранів