УМузеї історії міста Києва презентували проект «Маріуполь: 86 днів оборони», присвячений вшануванню героїчної оборони міста. До його створення долучилися Big City Lab, Музей національної історії України та Mariupol Reborn. У заході взяв участь т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Він підкреслив, що перед нами сьогодні стоїть важливе завдання збереження пам’яті про ці події та виховання не на трагізмі і не на втратах, а на героїзмі, здобутках та подвигах наших героїв.
«Сьогодні ми говоримо про героїзм, про пам’ять і про виховання. Ми говоримо про те, яким має бути справжній українець – не байдужою людиною до свого рідного міста та не байдужою до всієї своєї Батьківщини. Дякую тим, хто долучився до організації цього проекту, це без сумніву великий державний проект. Ті, хто роблять цю справу, є справжніми патріотами, які вболівають за українську перемогу та за наше майбутнє», — сказав Ростислав Карандєєв.
Першим етапом проекту є Літопис оборони Маріуполя. Верифікована військовими поденна хроніка розповідає про події перших місяців російського вторгнення 2022 року. Тоді опір гарнізону міста зірвав плани блискавичного захоплення всього півдня України. Маріуполь відтягнув на себе значні сили ворога і дав ЗСУ час міцно закріпитися на інших ділянках фронту, захистити Миколаїв і Одесу. Одним з головних авторів літопису є журналіст під псевдонімом «сектор Маріуполь», чиє ім’я не розкривається з міркувань безпеки, оскільки його рідні досі перебувають в окупації.
У межах проекту у Музеї історії Києва також відкрилась міжнародна виставка плакатів, натхненних битвою за Маріуполь. Автори зобразили місто місцем надзвичайної сили, адже саме сила і світло веде Україну до перемоги. До проекту долучилися митці з України, США, Японії, Китаю, Ірану, Туреччини, Мексики, Болгарії, Польщі, Іспанії, Норвегії. Роботи, відібрані журі, увійдуть до каталогу 12 Міжнародної Трієнале «4-й Блок» та колекції Національного музею історії України. Пізніше виставка буде представлена в основній програмі 12-ої Міжнародної Трієнале «4-й Блок» у Харкові, Граці в Австрії, Нью-Йорку та Лос-Анджелесі в США.
Виставка проходитиме у Музей історії міста Києва до 3 березня.
Читайте також:
- Україна – Польща: Приречені на стратегічну співпрацю
- Університети штормить: продовження або як розгорталися події
- Загальні помилки, яких слід уникати при поданні заявок на конкурси Програми «Горизонт Європа»: поради Європейської комісії
- Поглиначі нейтронів: зроблено в Україні
- Як у Європі бережуть довкілля або чи треба нам в Еко-ЄС : частина друга