uk

Світу потрібен прецедент покарання за вандалізм і дикунство у сфері культури: в Україні створять спеціальний реєстр культурних обʼєктів, які знищила чи пошкодила Росія

Усі постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального держреєстру для визначення розмірів компенсацій від Російської Федерації. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час міжнародної конференції United for Justices. United for Heritage.

«Важливо ретельно і правильно оцінити збитки і втрати у сфері культури. Тому всі знищені або постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального державного реєстру. Він буде одним із інструментів визначення розмірів компенсацій від Російської Федерації», – відзначив очільник уряду.

Росія чинить воєнні злочини, реалізує геноцид українців не лише через фізичне знищення, але й через позбавлення національної спадщини, національної пам’яті, спадку предків, символів та ідентичності, «і тому тема культурного геноциду має бути зафіксована в акті звинувачення Російської Федерації за злочин агресії проти України».

«Кожне варварство щодо культурних об’єктів, щодо нематеріальної спадщини має бути компенсовано за рахунок російських активів або за рахунок прямих репараційних виплат. Усе вкрадене повинно повернутись додому. Ми більше не дозволимо Росії безкарно і системно грабувати наші культурні, національні багатства», – заявив урядовець.

Як наголосив Прем’єр-міністр, світу потрібен прецедент покарання за вандалізм і дикунство у сфері культури. Це матиме величезне значення для всього людства, для захисту і збереження надбання нашої цивілізації, у всіх частинах світу та на всіх континентах.

Наприклад, у Міністерстві культури та інформполітики підрахували: за період з 24 лютого 2022 по 25 червня 2023 пошкоджено або зруйновані 664 об’єкти культурної спадщини України.

Читайте також: