uk

Міжнародна рада експертів із питань розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, фіксуватиме воєнні злочини проти довкілля

Документування воєнних злочинів, які спричиняють шкоду довкіллю, стане окремим напрямом роботи Міжнародної ради експертів. У рамках роботи Міжнародної ради експертів із питань розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, при Офісі Генерального прокурора започатковано новий тематичний напрям – протидія злочинам проти довкілля.

Як повідомили в Офісі Генерального прокурора, днями відбулася перша установча зустріч членів МРЕ та інших зацікавлених представників громадянського суспільства, які займаються питаннями захисту навколишнього природного середовища й зосереджують увагу на фіксуванні воєнних злочинів проти довкілля.

На сьогодні прокурори спеціалізованих екологічних прокуратур здійснюють процесуальне керівництво у понад 200 кримінальних провадженнях у сфері охорони довкілля, пов’язаних зі збройною агресією. З них 15 – кваліфіковані як екоцид.

В Офісі Генерального прокурора вважають, що дуже важливим у цьому контексті є досвід неурядових, наукових та міжнародних організацій й експертів. Мова йде про фіксацію воєнних злочинів, моніторинг стану довкілля та встановлення екологічної шкоди, завданої війною.

Важливо, що заємодія між Офісом Генпрокурора та громадськими організаціями не обмежується лише питанням переслідування за воєнні злочини проти довкілля, а й буде торкатись питань притягнення до відповідальності за злочини проти довкілля, не пов’язані зі збройною агресією Росії.

Наразі відомо, що МРЕ функціонує як платформа для здійснення постійного обміну інформацією, обговорення актуальних проблем та експертних консультацій.

Читайте також: