Холом бродили собаки різних порід і навіть геть безпородні — з гордими хазяями на другому кінці повідця. Масі Наєм під об’єктивами камер грався з типовим «шариком», який насправді має ім’я Бармалей і тішиться мати у хазяях відомого ветерана і волонтера. Втім, гадаю, що про ці чесноти хазяїна пес не знає, натомість цінує увагу та добре ставлення. Котів не принесли, але про любов до цих тваринок свідчили бейджики на відвідувачах з написами на кшталт «Катя, кіт Мурчик» або просто «5 котів». У буфеті пригощали кавою з рослинним молоком та веганським (спеченим на рослинній олії) печивом. У підвалі-сховищі одного з київських конференц-центрів зібралися вручати Всеукраїнську зоозахисну премію — відзнаку за порятунок тварин. Засновники премії — UAnimals та Міжфракційне об’єднання «Гуманна країна».
![](https://svit.kpi.ua/wp-content/uploads/2024/04/image-2.png)
«Було дуже непросто визначити, кого ж варто відзначити, тому що українці демонструють фантастичні зразки гуманізму», — сказала президентка Всеукраїнської спiлки громадських органiзацiй «Асоцiація зоозахисних органiзацiй України» Марина Суркова, тогорічна лауреатка премії, а зараз — членкиня журі.
«Мене питають, чи варто у воєнний час проводити такі конкурси, такі зібрання. Так, варто. Війна як час випробувань і викликів — це час жахливих подій і вчинків істот, яких важко назвати людьми. Тож надати інші приклади, приклади людяності, приклади поваги до життя — це завжди правильно і вчасно», — сказала одна зі співзасновниць премії, голова об’єднання «Гуманна країна», народна депутатка Юлія Овчинникова.
«Зоозахисна премія — це наш інструмент для того, щоб інформаційно підтримати ініціативи та людей, за яких вболіваємо і чиї цінності поділяємо», — пояснив сенс події засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
![](https://svit.kpi.ua/wp-content/uploads/2024/04/434533887_727928842866894_6992989923804550509_n-1024x771.jpg)
Конкурс на Всеукраїнську зоозахисну премію цьогоріч провели вдруге. Охочі номінували кандидата чи кандидатку на премію на сайті UAnimals. Переможців визначило журі, до якого увійшли представники й представниці українських та іноземних зоозахисних організацій, а також політикині.
І на сцені, і у залі було багато сліз, емоцій, хвилювань, аплодисментів.
Одна з лауреаток премії, Алісія Полиха, витираючи сльози, подякувала своєму напарнику, з яким засновувала організацію і який сьогодні захищає Україну в лавах ЗСУ. Алісія — рятувальниця у складі команди порятунку тварин KARG, рятує тварин, що втрапили в біду, зокрема й вивозить їх із найгарячіших точок України.
![](https://svit.kpi.ua/wp-content/uploads/2024/04/image-4-1024x771.png)
Також лауреатами Всеукраїнської зоозахисної премії-2024 стали:
Марія Вронська — керівниця Гостомельського притулку для тварин, засновниця проєкту з прилаштування тварин AdoptMe Days, завдяки якому успішно прилаштовують тварин із різних притулків;
![](https://svit.kpi.ua/wp-content/uploads/2024/04/434641986_727927622867016_5453349903942203624_n-1024x771.jpg)
Вікторія Кручина — зооволонтерка з Куп’янська на Харківщині, яка першою в місті впровадила програму стерилізації та вакцинації безпритульних тварин;
Віктор Шельвінський — орнітолог, засновник Центру реабілітації птахів «Вільні крила» на Львівщині, лікує поранених і хворих птахів;
![](https://svit.kpi.ua/wp-content/uploads/2024/04/434493737_727928719533573_5528621945854079604_n-1024x771.jpg)
Олена Котова — зооволонтерка з Олександрії Кіровоградської області, засновниця центру реабілітації та стерилізації «Зоодопомога»;
Тетяна Куцуконь — зоозахисниця з Борисполя на Київщині, засновниця благодійного фонду допомоги тваринам «Фенікс»;
Марина Шажко — засновниця притулку «Бахмутське
товариство захисту тварин ЛАДА», після початку російського наступу на Бахмут евакуювала весь притулок на Дніпропетровщину;
Ілона Джалаганія — волонтерка із Сум, співзасновниця та керівниця Сумського товариства захисту тварин;
Олеся Леонова — волонтерка з Дніпра, яка опікується котами;
![](https://svit.kpi.ua/wp-content/uploads/2024/04/image-3.png)
Роман Остапчук — військовослужбовець ЗСУ, який забирає тварин із небезпечних зон і шукає для них прихисток.
Спеціальні відзнаки від UAnimals отримали:
- Михайло Русін — кандидат біологічних наук, засновник Центру порятунку хом’яків, розробник проєктів зі збереження колоній ховрахів;
- ініціативна група Free Svydovets, що бореться за збереження карпатського регіону Свидовець від забудови;
- відділ прямої допомоги UAnimals. Це члени команди евакуації тварин із гарячих точок, команди стерилізації безпритульних тварин, команда гуманітарних місій у прифронтових територіях, а також програм з відбудови притулків для тварин.
UAnimals відзначила загиблих, які зробили внесок у порятунок тварин: це Емма Ігуаль з Іспанії та Ентоні Ігнат із Канади — волонтери, які передавали команді UAnimals тварин із гарячих точок, а також французький журналіст Арман Солдін, який забрав з окопу ослабленого їжака. Волонтери й журналіст загинули на Донеччині під час обстрілів. Замість них спеціальні відзнаки отримали їхні друзі й колеги.
Олег ЛИСТОПАД
На фото автора — моменти церемонії
Читайте також:
- Стратегічна галузь для енергетики та суспільства
- Минуле може пояснити і сьогоднішнє
- “Кожен день я думаю: що я зробив, що маю зробити…І чи вистачить мені часу”
- The Hill: Америка допомогла врятувати життя таких українців, як я, у Другій світовій війні. Нам знову потрібна допомога, – Юрій Щербак
- Героями народжуються, запам’ятаймо їхні імена