Вийшов друком новий номер журналу «Вісник Національної академії наук України»

З’явився жовтневий номер журналу «Вісник Національної академії наук України» за 2021 рік.

Відкриває номер статтявіцепрезидента НАН України, голови Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академіка Вячеслава Богданова і ученого секретаря Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України кандидата технічних наук Ігоря Мальчевського “Роль наукових установ Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України в розвитку наукових досліджень у роки незалежності”.

Далі увазі читачів пропонується інформація про засідання Президії НАН України 15 вересня 2021 року, зокрема стенограма доповіді директора Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України члена-кореспондента НАН України Богдана Ажнюка Про діяльність мовознавчих установ НАН України в галузі лінгвістичних експертиз”, а також статті за матеріалами наукових повідомлень молодих вчених Академії: наукового співробітника відділу популяційної генетики Державної установи «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України»кандидата біологічних наук АнастасіїРабоконь“Поліморфізм довжини інтронів генів тубуліну як ефективний інструмент генетичної диференціації рослин”; наукового співробітника відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України кандидата історичних наук Мар’яни Байдак “Українки в збройних конфліктах: соціокультурний вимір”;старшого наукового співробітника відділу інтелектуального управління Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України доктора технічних наук Романа Одарченка “Методи тестування та підвищення ефективності стільникових мереж 5G”.

Продовжує номер стаття директора Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України академіка НАН України Василя Пехня івченого секретаря Наукової ради НАН України з проблеми «Неорганічна хімія» кандидата хімічних наук Лариси Коваль “Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України: на межі тисячоліть (До 90-річчя заснування установи)”.

У розділі “Наукова спадщина” представлена стаття-спогади директора Державної установи «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України» члена-кореспондента НАН України Олександра Щипцова про міжнародну наукову діяльність видатного вченого-океанолога академіка НАН України В.М. Єремеєва.

Розділ «Люди науки» містить статтю “Філософія як школа інтелектуальної чесності та гуманізму (До 80-річчя академіка НАН України Л.В. Губерського)”ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професора Володимира Бугрова та статтю«Інтелект будь-якої нації визначається якістю питної води» (До 80-річчя академіка НАН України В.В. Гончарука)вченого секретар Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України кандидата хімічних наук Валентини Сафронової.

Завершують номер вітальні публікації з нагоди ювілеїв членів Академії – 80-річчя члена-кореспондента НАН України І.П. Григорюка, 75-річчя члена-кореспондента НАН України К.О. Гогаєва, 75-річчя члена-кореспондента НАН України В.М. Федірка, 50-річчя члена-кореспондента НАН України Г.І. Зеленько.Повний поточний номер видання доступний на його офіційному сайті.

* * *

«Вісник Національної академії наук України» – це щомісячний загальнонауковий журнал, який широко висвітлює діяльність НАН України, основні проблеми організації та координації фундаментальних і прикладних наукових досліджень, актуальні питання розвитку науки та інноваційної діяльності, сучасний стан та перспективи досліджень з найважливіших галузей природничих, технічних і суспільних наук як в Україні, так і в світі, повідомляє про досягнення наукових колективів та окремих учених.

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України