Приватні інвестиції можуть зіграти ключову роль у забезпеченні виконання Україною зобов’язань в рамках Паризької угоди з клімату та Європейського “зеленого” курсу. Про це заявив керівник Регіонального Офісу Міжнародної фінансової корпорації(IFC) в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, передає interfax.com.ua.
“Україна нещодавно прийняла Оновлений національно визначуваний внесок у Паризьку угоду, зобов’язавшись скоротити викиди парникових газів на 65% до 2030 року від рівня 1990 року, – сказав Джейсон Пеллмар. – Однак ще більш важливим і амбітним кроком є зобов’язання України інтегруватися з European Green Deal і слідувати курсу на вуглецеву нейтральність до 2060 року, що зажадає величезних інвестицій – і приватний сектор може зіграти провідну роль у реалізації цих зобов’язань”.
Разом з тим, за його словами, державний сектор також повинен зіграти важливу роль.
“Уряду необхідно здійснювати певні некомерційні капіталовкладення за допомогою донорів і міжнародних партнерів, – зазначив Джейсон Пеллмар. – При цьому переважний обсяг необхідних інвестицій повинен надходити з приватного сектора, і це та сфера, де IFC володіє знаннями і досвідом».
Міжнародна фінансова корпорація продовжує працювати з приватним сектором для стимулювання сталого фінансування, а також сприяти впровадженню “зелених” технологій, скороченню негативного впливу на навколишнє середовище.
Раніше в українському уряді неодноразово відзначали, що для зниження викидів парникових газів на 65% до 2030 року Україні необхідно 102 млрд євро. У той же час згідно з оптимістичним сценарієм зниження викидів, оприлюднених Центром економічного відновлення, за умови інвестування 50 млрд євро у декарбонізацію, Україна може знизити викиди СО2 на 64% до 2030 року.
Читайте також:
- ЗМІНИ КЛІМАТУ – УДАР ПО ФЛОРІ УКРАЇНИ. Академік Яків Дідух про механізми стабілізації клімату, майбутнє лісів, степів, гір та захист екосистем. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ЗАПОВІДНА НАУКА.Що і як досліджують в українських заповідниках та національних парках.
- МАСКА ДЛЯ СУПЕРГЕРОЯ, ЯКИЙ НЕ ХОЧЕ, ЩОБ ЙОГО ПІДСЛУХАЛИ. Як випускник КПІ став співвласником успішних проєктів ARTKB і Hushm. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ПPО ЦИКЛІЧНІСТЬ ПОШИРЕННЯ COVID-19 ТА ВПЛИВ ВАКЦИНАЦІЇ НА ЇЇ ЗГАСАННЯ. Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- Голова Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій Олексій КОЛЕЖУК: УКРАЇНІ ПОТРІБНА ПРОГРАМА «ВЕЛИКОГО НАУКОВОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ». Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- COVID-19. ПОКАЗНИКІВ ВЕСНЯНОЇ ХВИЛІ МОЖНА ОЧІКУВАТИ ВЖЕ ЗА ТИЖДЕНЬ. Інтерв’ю із заступником диpектоpа з наукової pоботи ІПММС членом-кореспондентом НАН України Ігорем БРОВЧЕНКОМ. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- НАЗЯВО: ЩО ДАЛІ? Чи будуть визнані недійсними і скасовані ухвалені цим складом НАЗЯВО рішення, а також, як далі відбуватимуться акредитаційні процедури. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ПРЕСТИЖНА АМЕРИКАНСЬКА ПРЕМІЯ З ФІЗИКИ – КОЛИШНЬОМУ КИЯНИНУ. Українські фізики тепло привітали свого колегу – відомого вченого фізика-теоретика Емануїла Рашбу (Гарвардський університет). Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.