Українську делегацію очолив директор Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міндовкілля Едуард Арустамян. Захід проходить у місті Брюссель, повідомляють у Міндовкіллі.
На засіданні обговорять питання управління буферними зонами навколо частин об’єкта спадщини, поділу цих зон на підзони і особливостей природокористування в їх межах з опрацюванням відповідного документу.
Цей об’єкт вперше було включено до Списку об’єктів всесвітньої спадщини у складі 6 українських і 4 словацьких пралісових ділянок у 2007 році. Після його розширень у 2011, 2017 і 2021 роках, він тепер налічує аж 94 частини (98124.96 га) у 18 країнах Європи. Таких як Албанія, Австрія, Бельгія, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Італія, Іспанія, Німеччина, Північна Македонія, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Україна, Франція, Чехія, Швейцарія.
На сьогодні площа 15 українських частин у Карпатському біосферному заповіднику, природних заповідниках «Горгани» і «Розточчя» та національних природних парках Ужанському, «Синевир», «Зачарований край» і «Подільські Товтри» становить 30% від загальної площі об’єкта всесвітньої спадщини.
Також розкажуть про результати міжнародних проєктів Life prognoses і Interreg Central Europe Beеch Power, в яких бере участь Карпатський біосферний заповідник.
Нагадаємо, що з метою збереження букових пралісів в Україні реалізується План заходів щодо збереження української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» та сталого розвитку прилеглих до нього територій, що затверджений Урядом.
Читайте також:
- КАШТАН ПЕТРА МОГИЛИ, ДУБ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ…Про дерева поважного віку, їх заповідання, визначення кількості років та лікування. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОБЕРЕЖНО! ПИТНА ВОДА! Про якість води та пошук виходу з водної кризи. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЗМІНИ КЛІМАТУ – УДАР ПО ФЛОРІ УКРАЇНИ. Академік Яків Дідух про механізми стабілізації клімату, майбутнє лісів, степів, гір та захист екосистем. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ЗАПОВІДНА НАУКА. Що і як досліджують в українських заповідниках та національних парках. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- МІЛЬЯРД ДЕРЕВ ЗА ТРИ РОКИ? Як вирощують ліси, збільшують лісистість та що загрожує степовим територіям України. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- АДАПТУЙСЯ АБО ПОМРИ. Про що говорить збільшення частоти й інтенсивності катастрофічних погодних подій. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- ВІД ПОЖЕЖ НАС РЯТУВАЛИ ТІЛЬКИ ДОЩІ. Доктор біологічних наук Сергій Зібцев розповів про катастрофи у Європі та чи горітимуть наші ліси. Газета “Світ”, № 34 – 35, вересень 2021 р.
- «ІДА» НАГАДАЛА ПРО ПОВАГУ ДО ДОВКІЛЛЯ та необхідність діяти тут і зараз. Про важливість адаптації влади та суспільства кожної країни до змін клімату. Газета “Світ”, №33-34, вересень 2021 р.