Українські вчені створили водовугілля – рідке паливо, яке дозволить дешево й ефективно опалювати житлові будинки.
Розробку представили вчені з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Київського політехнічного університету ім. Ігоря Сікорського, передає building-tech.org.
«Ми розробили систему опалення і зокрема, установку, яка працює на водовугіллі, – розповідають вчені. – Для потужного процесу горіння знадобиться тільки поєднання води і бурого вугілля, а також, плазмотрон і електрика».
Для роботи водовугільної системи опалення потрібна невелика кількість електрики. «Електрика потрібна лише для запуску хімічної реакції, в результаті якої палаючий факел віддаватиме тепло, – пояснюють вчені. – Таким чином, невелика кількість електрики забезпечуватиме достатньо теплової енергії: на обігрів 250 квадратних метрів житлової площі потрібно три куба газу на годину, в той час, як нова установка зажадає на ту ж житлову площу всього 2.5 кВт – порахуйте тепер різницю у вартості опалення».
Розробка допоможе Україні позбавитися від газової залежності і вийти з економічної і паливної кризи, впевнені вчені.
«Установка буде універсальна: житлові будинки, лікарні, навіть окопи для військових – компактна, а працюватиме вона на звичайних інверторних джерелах, які вільно продаються, – пояснюють розробники. – Ми використовуємо тільки водовугілля в основі такого виробництва – це економічно і вигідно”.
За словами вчених, водо вугільна система опалення нова для України, але не для світу – у Китаї і Великобританії нею вже користуються. «Ми опалюємо один з корпусів КПІ саме водовугільної системою, і це ще раз доводить те, що вона ефективніше за газові установки», – заявляють вчені.
Читайте також:
- КАШТАН ПЕТРА МОГИЛИ, ДУБ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ…Про дерева поважного віку, їх заповідання, визначення кількості років та лікування. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОБЕРЕЖНО! ПИТНА ВОДА! Про якість води та пошук виходу з водної кризи. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- І МІЦНІСТЬ ДОРІГ, І ЖИТТЄВА СТІЙКІСТЬ або Хто і як розробляє матеріали для майбутніх супершляхів. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- МІЖДИСЦИПЛІНАРНІСТЬ ЯК ГАСЛО СУЧАСНОЇ НАУКИ. Про діяльність Міждисциплінарного аналітичного центру соціально-економічного добробуту та психічного здоров’я. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЯКИМИ БУДУТЬ УНІВЕРСИТЕТИ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ? Матеріал Максима СТРІХИ, доктора фізико-математичних наук, професора. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- НАУКОВИЙ ФЛОТ: ДОВГОСТРОКОВА ПРОГРАМА І НОВІ НАЗВИ.Про відродження науково-дослідного флоту України. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- Президент Європейської дослідницької ради Марія ЛЕПТІН: «ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ДОПОМОЖУТЬ ВИРІШИТИ НАЙВАЖЛИВІШІ ПРОБЛЕМИ НАШОГО ЧАСУ». Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОСТАННЄ СЛОВО МАЄ БУТИ ЗА ВЧЕНИМИ. Матеріал Вадима ЛОКТЄВА, академіка НАН України. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЯДЕРНІ ВИКЛИКИ. Як ядерна енергетика впливає на розвиток країни і що наука може запропонувати атомній галузі. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.