Кабінетом Міністрів затверджено Порядок присудження та позбавлення наукового ступеня доктора наук. За інформацією Міністерства освіти і науки, документ сприятиме врегулюванню присудження наукового ступеня доктора наук та позбавлення наукових ступенів.
Також документом врегульовані питання визнання наукових ступенів, здобутих в іноземних університетах, організації роботи суб’єктів атестації наукових кадрів, а також атестації осіб, підготовку яких на здобуття наукових ступенів кандидата або доктора наук розпочато до 1 вересня 2016 року.
Основні новації цього Порядок присудження та позбавлення наукового ступеня доктора наук є відновлення процедури позбавлення наукових ступенів, державне визнання рівня наукової кваліфікації доктора наук, урегулювання захисту дисертації у вигляді наукової доповіді на основі публікацій у міжнародних рецензованих виданнях.
Окрім того, за інформацією МОН, відбудеться повне оновлення спеціалізованих вчених рад для захисту дисертацій, зберігається можливість захисту в нових спецрадах здобувачів наукового ступеня кандидата наук, вводиться обов’язкова трансляція публічного захисту здобувача.
Також документом урегулювано питання оплати праці фахівців, які беруть участь у експертизі дисертацій та імплементовано процедури дотримання академічної доброчесності учасниками публічного захисту.
Читайте також:
- ЯКИМИ БУДУТЬ УНІВЕРСИТЕТИ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ?Матеріал Максима СТРІХИ, доктора фізико-математичних наук, професора. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- НАЗЯВО: ЩО ДАЛІ? Чи будуть визнані недійсними і скасовані ухвалені цим складом НАЗЯВО рішення, а також, як далі відбуватимуться акредитаційні процедури.Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ СТВОРЮЮТЬ УЧИТЕЛІ ТА ЇХНІ УЧНІ! Про проблематику у фаховій підготовці студентів, проблеми вишів. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- КОШТОРИС ОСВІТИ І НАУКИ: ЩО В ПРОЄКТІ? Про те, що підготував Бюджет 2022. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- ВАРТІСТЬ АКРЕДИТАЦІЇ: У ПОШУКАХ КОМПРОМІСУ. Про зміни до Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Газета «Світ», № 35 – 36, вересень, 2021 року.
- ШЛЯХ ДО ЄВРОПИ… З “ЛАТИНКОЮ”? Щодо переходу України в системі письма з кирилиці на латиницю. Газета “Світ”, № 35 – 36, вересень, 2021 р.
- ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ УНІВЕРСИТЕТІВ: НЕ ЧАС ГАЛЬМУВАТИ! Про міжнародні програми та проєкти в Україні. Газета “Світ”, № 35 – 36, вересень 2021 р.
- «АКАДЕМ.СІТІ» – ВЕЛИКИЙ СТАРТАП НАН УКРАЇНИ. Про створення Асоціації академічного співробітництва «Академ.Сіті». Газета “Світ”, №33 – 34, вересень, 2021 р.
- ЧОМУ МИ НЕ ЗНАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ОЛІМПІАД ТАК, ЯК ЗНАЄМО ВИДАТНИХ СПОРТСМЕНІВ ЧИ СПІВАКІВ? Академік НАН України Вадим ЛОКТЄВ звернувся з листом до Президента України. Газета “Світ”, №33-34, вересень 2021 р.