Усі кандидати на ректорську посаду проходитимуть перевірку, передбачену Законом України «Про очищення влади».
Про це йдеться у змінах до Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника закладу вищої освіти, ухвалених на черговому засіданні уряду.
Відповідно до оновленої процедури, у разі виявлення, що кандидат належить до осіб, до яких застосовується заборона обіймати керівні посади, претендент отримає відмову у призначенні на посаду керівника.
Також згідно з новою редакцією документа, переможцем виборів вважатиметься кандидатура, яка набрала понад 50% голосів осіб, які мають брати право у виборах, а в разі проведення другого туру – понад 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.
Окрім того, оголошення про проведення конкурсу має розміщуватись засновником на офіційному веб-сайті та закладом вищої освіти на його офіційному веб-сайті не пізніше, ніж за два місяці до закінчення строку контракту особи, яка обіймає посаду керівника, або протягом тижня з дня утворення вакантної посади.
Очікується, що відповідні зміни покликані вдосконалити процедуру виборів керівника закладу вищої освіти з дотриманням принципів демократичності, відкритості та гласності. Це мінімізує виникнення спірних питань під час проведення першого та другого туру виборів.
Читайте також:
- ЯКИМИ БУДУТЬ УНІВЕРСИТЕТИ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ?Матеріал Максима СТРІХИ, доктора фізико-математичних наук, професора. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- НАЗЯВО: ЩО ДАЛІ? Чи будуть визнані недійсними і скасовані ухвалені цим складом НАЗЯВО рішення, а також, як далі відбуватимуться акредитаційні процедури.Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ СТВОРЮЮТЬ УЧИТЕЛІ ТА ЇХНІ УЧНІ! Про проблематику у фаховій підготовці студентів, проблеми вишів. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- КОШТОРИС ОСВІТИ І НАУКИ: ЩО В ПРОЄКТІ? Про те, що підготував Бюджет 2022. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- ВАРТІСТЬ АКРЕДИТАЦІЇ: У ПОШУКАХ КОМПРОМІСУ. Про зміни до Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Газета «Світ», № 35 – 36, вересень, 2021 року.
- ШЛЯХ ДО ЄВРОПИ… З “ЛАТИНКОЮ”? Щодо переходу України в системі письма з кирилиці на латиницю. Газета “Світ”, № 35 – 36, вересень, 2021 р.
- ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ УНІВЕРСИТЕТІВ: НЕ ЧАС ГАЛЬМУВАТИ! Про міжнародні програми та проєкти в Україні. Газета “Світ”, № 35 – 36, вересень 2021 р.
- «АКАДЕМ.СІТІ» – ВЕЛИКИЙ СТАРТАП НАН УКРАЇНИ. Про створення Асоціації академічного співробітництва «Академ.Сіті». Газета “Світ”, №33 – 34, вересень, 2021 р.