Повідомляється, що патент на електромобіль отримали четверо винахідників з політехнічного ліцею КПІ – Ігор Мікульонок, Олег Козленко, Оксана Співак та Павло Шехет.
Їхня розробка, згідно з описом винаходу, містить шасі з колесами, кузов, бортове джерело електричної енергії у вигляді двигуна внутрішнього згоряння з механічно з’єднаним з ним електрогенератором, електричний акумулятор, електродвигун, а також трансмісію для передачі крутного моменту від електродвигуна на колеса.
Винахідники зазначають, що на відміну від існуючих аналогів, зазначений електромобіль за рахунок використання двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) як бортового джерела електричної енергії істотно спрощує як його конструкцію, так і експлуатацію.
Крім цього, авто оснащено газогенератором для генерування газогенераторного газу, призначеного для живлення ДВЗ. Газогенератор, призначений для живлення ДВЗ, дозволяє використовувати органічне паливо: побутове сміття, сухе опале листя, фрагменти дерев і чагарників тощо. Це, на думку винахідників, істотно підвищує енергонезалежність електромобіля.
Електромобіль працює в такий спосіб. Під час роботи двигуна внутрішнього згоряння електрогенератором генерується електроенергія, яка витрачається на зарядку електричного акумулятора. За потреби зрушення з місця (у разі стоянки електромобіля) або продовження руху (у разі руху електромобіля) нагромаджена в електричному акумуляторі електроенергія витрачається на роботу приводного електродвигуна.
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.