Наступного року стартує програма з облаштування необхідної туристичної інфраструктури в пілотних національних природних парках. Наразі ДП «Україна туристична», що підпорядковується Державному агентству розвитку туризму, готує до запуску низку пілотних проектів, ідеться у повідомленні Урядового порталу.
«Усе ще існує проблема доступу до туристичних магнітів, зокрема природних парків. Ми це бачимо навіть на прикладі НПП Голосіївський. Це територія розміром 45 тис. гектарів у межах найбільш заселеної в Україні агломерації. Проте нестача базової інфраструктури не дає повноцінно користуватися рекреаційним потенціалом цього парку.
Наразі ми розпочали роботу над низкою пілотних проектів зі створення нових національних природних парків. Це будуть комплексні заходи: від забезпечення парків найнеобхіднішим — паркінгами, транспортною інфраструктурою, місцями для відпочинку, локаціями для кемпінгу, розробкою маршрутів — до створення айдентики парків і запуску їх промокампаній.
Наша мета — створити для українців сучасні парки європейського рівня для комфортних подорожей та відпочинку», — розповів Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Серед пропозицій пілотних проектів національних природних парків: НПП «Святі Гори», НПП «Подільські Товтри», НПП «Карпатський», Карпатський біосферний заповідник, НПП «Голосіївський», НПП «Сколівські Бескиди», НПП «Джарилгацький».
Зокрема, в рамках розвитку національних природних парків буде забезпечено туристичну інфраструктуру:
- розробка загальної системи навігації для туристичних магнітів;
- створення транспортної інфраструктури до НПП — автомобільних доріг, автобусних зупинок, залізничних та автобусних вокзалів, місць для паркінгу тощо;
- прокладення маркованих маршрутів, туристичних та зелених стежок, зокрема таких, що відповідають вимогам безбар’єрності;
- облаштування локацій для ночівлі та відпочинку (кемпінгів, трейлерних парків);
- присутність на території готелів, магазинів, закладів харчування, розважальної інфраструктури;
- розробка айдентики національних парків та проведення рекламних кампаній.
У 2022 році на системний розвиток туристичної галузі буде виділено понад 1,5 млрд грн. Кошти будуть спрямовані, зокрема, на розробку єдиної туристичної навігації, розвиток велотуризму, промоцію України як туристичної дестинації на міжнародному та внутрішньому ринку, запуск нових міжнародних авіарейсів.
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.