Всесвітня організація охорони здоров’я визнає п’ятий штам SARS-CoV-2 таким, що викликає занепокоєння. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.
Відповідне рішення було ухвалено на основі рекомендацій Технічної консультативної групи з вивчення еволюції вірусу SARS-CoV-2.
Відтак, штам B.1.1.529 «Омікрон» став п’ятим штамом SARS-CoV-2, що викликає занепокоєння. Раніше до цього переліку входили чотири штами: «Альфа» (уперше виявлений у Великій Британії), «Бета» (уперше виявлений у Південно-Африканській Республіці), «Гамма» (уперше виявлений у Бразилії) та «Дельта» (уперше виявлений в Індії).
Перше повідомлення про виявлення штаму «Омікрон» надійшло до ВООЗ від Південно-Африканської Республіки 24 листопада 2021 року.
«Штам B.1.1.529 «Омікрон» є дуже дивергентним варіантом із великою кількістю мутацій, які можуть підвищити його передаваність і забезпечити певний ступінь імунної втечі. Попередні дані вказують на пов’язаний із цим варіантом підвищений ризик повторного інфікування в порівнянні з іншими варіантами, що викликають занепокоєння», – зазначають у Центрі громадського здоров’я МОЗ.
Кількість випадків інфікування новим варіантом вірусу зростає майже у всіх провінціях Південно-Африканської Республіки. А випадки інфікування цим штамом уже виявили в 17 країнах, у тому числі 10 країнах Європи, Австралії, Канаді, Китаї. Вони ймовірно пов’язані з подорожами до Африканських країн.
Водночас у Центрі громадського здоров’я МОЗ наголошують, що тест-системи для ПЛР-діагностики SARS-CoV-2, що використовуються сьогодні, дозволяють виявляти цей варіант вірусу.
«Дослідження й оцінка нового штаму продовжуються. ВООЗ рекомендує й далі дотримуватися стандартних протиепідемічних заходів із профілактики та контролю інфекцій у медичних установах і інших заходів із боротьби з хворобою. Наявні дані свідчать, що вакцинація від COVID-19 і всі перевірені заходи залишаються ефективними проти B.1.1.529 і інших штамів», – повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ.
З огляду на це, громадянам рекомендується й надалі вживати заходів щодо зниження ризику інфікування COVID-19: носити захисні маски, дотримуватися гігієни рук, фізичної дистанції, провітрювати приміщення, уникати скупчень людей і вакцинуватися.
Міністерство охорони здоров’я уже розробляє заходи для запобігання інфікуванню громадян України цим штамом коронавірусу. Зокрема, для мандрівників, які провели у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік більш як 7 днів протягом останніх 14 днів, потрібно пройти 14-денну самоізоляцію.
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.