Понад 5,5 млн українців вже відкрили спеціальні рахунки в банках для участі у програмі єПідтримка, який передбачає отримання 1000 грн від держави. Найпопулярнішими категоріями за виплатами стали книгарні та квитки в кіно.
Про це, коментуючи реалізацію проекту, що стартував 19 грудня, сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, вже понад 4,5 млн українців подали заявку в Дії на отримання послуги, а 5,5 млн оформили спеціальні картки в банках.
«Ми розробили алгоритм так, що людині не потрібно йти кудись, щоб отримати кошти, усе відбувається автоматично. Лише кілька кліків для відкриття картки та подачі заявки в застосунку Дія. єПідтримку можна вважати зразком ефективної співпраці держави та бізнесу. Уперше у світі технічно реалізується подібна послуга», – зазначив Федоров.
Зараз до проекту підключені 6 банків – А-Банк, Альфа-банк, ПриватБанк, Укргазбанк, Monobank и Ощадбанк. Зараз у процесі інтеграції знаходяться ще 13 нових банків. Найближчим часом планується їх підключити.
Усього нараховано кошти 2,3 мільйонам українців. З них вже було витрачено понад 206 млн грн. Найпопулярнішими категоріями за виплатами стали книгарні та квитки в кіно. На третьому місці — квитки на потяги. Далі вже йдуть театри, концерти та різні вистави, спорт.
«Однозначні лідери списку – кіно та книги. Це можно було помітити, коли минулого тижня найпопулярніші українські сайти видавництв та кінотеатрів «підвисали» від кількості запитів. Це говорить про те, що головну задачу – допомогу бізнесу, який постраждав під час карантину – програма єПідтримка успішно виконує. Щоб отримати кошти цього року під час першого етапу, треба подати заявку в Дії до 29 грудня», – підкреслив міністр.
Відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.
Програма єПідтримка триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі отримання коштів відбуватиметься через додаток «Дія». Це – найшвидший і найпростіший спосіб.
На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі. Механіка, яким саме чином відбуватимуться виплати, нині розробляється. Також на другому етапі, в 2022 році, розглядається можливість видачі фізичних банківських карток.
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.