Команда дівчат, яка представляла Україну на Міжнародному турнірі фізиків у Колумбії, посіла 6-у позицію з 15 команд світу.
На турнір мали їхати хлопці, які в лютому перемогли на Всеукраїнському студентському турнірі фізиків, але команда не змогла виїхати через воєнні обмеження. Було ухвалено нестандартне рішення: на змагання поїдуть дівчата, а наукова і студентська спільнота допоможе їм підготуватися.
Дівчата тренувалися півтора місяця в режимі онлайн: розбирали турнірні задачі, обговорювали експерименти, тренували доповіді, опонування й рецензії. Члени всіх команд всеукраїнських змагань передавали дівчатам напрацювання щодо задач, допомагали перекласти презентації англійською.
Тренуватися було дуже непросто, адже фізичні експерименти раз у раз переривали сигнали тривоги, обстріли та бомбардування. Підготовкою команди керував провідний науковий співробітник НДІ астрономії ХНУ імені Каразіна, доцент ХНУ Олексій Голубов. Також до підготовки нової команди долучився керівник команди-переможниці всеукраїнського турніру доцент ХНУ Захар Майзеліс.
Допомагали й колишні турнірщики, випускники ХНУ Олександра Разім, Олексій Лук’янчук, Орина Іваштенко, Вероніка Ліпатова, доцентка кафедри фізики НТУ «ХПІ», майбутня керівниця команди Ксенія Мінакова. Друга керівниця команди, Анастасія Гаєва, не брала активної участі у підготовці команди в режимі онлайн (через свою активну волонтерську діяльність у Харкові), але допомагала безпосередньо на турнірі (став у пригоді величезний турнірний досвід Анастасії).
До складу команди, яка виборола почесне місце в півфіналі, увійшли студентки трьох університетів. Це студентка другого курсу фізтеху ХНУ Анастасія Романчук і студентка третього курсу фізфаку ХНУ (кафедра астрономії) Влада Фандєєва. Також до команди входять три студентки КНУ імені Тараса Шевченка – Дарина Сич, Анастасія Демидченко і Поліна Дімітрієва. Та – студентка КПІ ім. Ігоря Сікорського Яна Калісецька.
Гроші на поїздку зібрали за допомогою краудфандингу (за кілька днів – 8000 доларів). До речі, організаційний комітет звільнив Україну від сплати реєстраційного внеску.
Як розповів газеті «Харківський університет» Олексій Голубов, учасники з різних міст збиралися у Львові. Але 4 травня російські ракети завдали ударів по критичних об’єктах інфраструктури заходу країни і потяги запізнювались…
Команда рушила на турнір 5 травня, а керівниця команди Анастасія Гаєва наздогнала учасників на пункті пропуску на кордоні. Зі Львова автобусом їхали до Варшави, потім літаком через Мадрид і Боготу в колумбійське місто Букараманга. Українські учасниці зробили все можливе і неможливе, щоб швидко підготуватися, доїхати і гідно представити нашу країну. Їх виступ – це перемога сили духу та наполегливості.
Читайте також:
- СВІТЛАНА ОМЕЛЬЧЕНКО: НАШІ СТУДЕНТИ ПРОЙШЛИ ШЛЯХ ВІД «ЄВШАНА» ДО «БАЙРАКТАРА»
- УНІВЕРСИТЕТИ ПІД ПРИЦІЛОМ
- Костянтин КИРИЧЕНКО: «Врятувати Галактику» легше, ніж написати грант
- Щоб розвиватися далі, наука повинна змінюватися. Відбулися ХІХ Академічні читання пам’яті В.І. Стріхи
- «ПОПРИ ОБСТРІЛ І РУЙНУВАННЯ, МИ ЗБЕРЕГЛИ МОЖЛИВІСТЬ ПРОВОДИТИ ФУНДАМЕНТАЛЬНІ І ПРИКЛАДНІ ДОСЛІДЖЕННЯ»
- ДЯКУЄМО ВАМ, СТАНІСЛАВЕ СТАНІСЛАВОВИЧУ!
- АСТРІД ЛІНДГРЕН – НАЦИСТКА В РОСІЙСЬКІЙ ПЛАКАТНІЙ КАМПАНІЇ
- ШВЕДСЬКИЙ «КИЇВ» ЗАПРОШУЄ…
- Євген ГОЛОВАХА: ПРО ЦЮ ВІЙНУ ВЖЕ МОЖНА СКЛАДАТИ ЛЕГЕНДИ І БАЛАДИ
- ЯК ОКУПАНТИ У ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ЗОНІ НАСЛІДИЛИ
- ВІЙНА НЕ ЗУПИНЯЄ БІОЗАГРОЗИ
- СЬОГОДНІ – НА ПАПЕРІ, ЗАВТРА – В КОСМОСІ І НА ПОЛІ БОЮ
- ОЛЕНА ХАДЖИНОВА: МИ ГОТУЄМО КАДРИ, ЯКІ ВІДБУДОВУВАТИМУТЬ МАРІУПОЛЬ І ВСЮ КРАЇНУ
- ГОРДИМОСЯ УКРАЇНСЬКИМ ВКЛАДОМ У СВІТОВУ НАУКУ – ЛЮБОМИР РОМАНКІВ!
- Історії тих, хто вибрався із пекла «ДОБРОГО РАНКУ, МИ З МАРІУПОЛЯ». КИРИЛО ДОЛІМБАЄВ ТА ХАБ ВОЛОНТЕРІВ
- «МИ ПОВЕРНЕМОСЬ У МАРІУПОЛЬ». Історії тих, хто вибрався із пекла
- МИКОЛА ТРОФИМЕНКО: НАШ УНІВЕРСИТЕТ МАЄ СТАТИ СИМВОЛОМ ВІДНОВЛЕННЯ МІСТА-ГЕРОЯ МАРІУПОЛЯ
- ЩО ТАКЕ ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА З ПОГЛЯДУ ФІЗИКА?