Лише один раз цього місяця – 18 травня 2022 року, у Міжнародний день музеїв – свої двері для відвідувачів відчинить Національний науково-природничий музей (ННПМ) НАН України. Учені установи підготували нову виставку – «Комахи з шафи» (куратори – кандидати біологічних наук Оксана Червоненко й Олександр Мартинов).
Лише один раз цього місяця – 18 травня 2022 року, у Міжнародний день музеїв – свої двері для відвідувачів відчинить Національний науково-природничий музей (ННПМ) НАН України. Учені установи підготували нову виставку – «Комахи з шафи» (куратори – кандидати біологічних наук Оксана Червоненко й Олександр Мартинов).
Незламна шафка стала символом стійкості України у цій війні та мовчазною настановою триматися попри все. Шафи фондових сховищ ННПМ НАН України зберігають безцінні наукові колекції від руйнівного впливу часу й інших небезпек.
Мандруючи експозицією відділу зоології Музею, складно не зупинити свій погляд на зразках барвистих метеликів, укритих хітиновою бронею жуків, величезних паличників та інших неймовірних комах. Але по той бік вітрини ховається інший світ, доступний переважно очам учених і зберігачів фондів. Лише колекція Лускокрилих (ряд Lepidoptera) налічує понад 98 тисяч екземплярів. Найважливіша її складова – типові (еталонні) зразки, на основі яких описано нові види чи підвиди. У ННПМ НАН України зберігаються типові зразки близько 150 видів і підвидів метеликів. У наукових колекціях Музею є зразки з усього світу, але особливо багато зборів – із теренів Східної Європи, Кавказу, Південно-Східної та Центральної Азії, а також Африки.
Нова виставка Музею – це портал у прихований світ, це шафа, що відкриває прохід до ентомологічної Нарнії. Науковці ННПМ НАН України відібрали з наукових фондів найцікавіші та найяскравіші зразки комах, яких іще не бачили відвідувачі. Ця експозиція розповість про історичні іменні колекції, про збори найвідоміших українських дослідників, а також познайомить із тваринами, які не лише вражають уяву й тішать відчуття прекрасного, а й відіграють надзвичайно важливу роль у підтриманні життя на нашій планеті. А життя – це саме те, за що ми всі маємо триматися.
Виставка «Комахи з шафи» експонується у виставковій залі Музею – на 1-му поверсі, у правому крилі Геологічного відділу.
Читайте також:
- СВІТЛАНА ОМЕЛЬЧЕНКО: НАШІ СТУДЕНТИ ПРОЙШЛИ ШЛЯХ ВІД «ЄВШАНА» ДО «БАЙРАКТАРА»
- УНІВЕРСИТЕТИ ПІД ПРИЦІЛОМ
- Костянтин КИРИЧЕНКО: «Врятувати Галактику» легше, ніж написати грант
- Щоб розвиватися далі, наука повинна змінюватися. Відбулися ХІХ Академічні читання пам’яті В.І. Стріхи
- «ПОПРИ ОБСТРІЛ І РУЙНУВАННЯ, МИ ЗБЕРЕГЛИ МОЖЛИВІСТЬ ПРОВОДИТИ ФУНДАМЕНТАЛЬНІ І ПРИКЛАДНІ ДОСЛІДЖЕННЯ»
- ДЯКУЄМО ВАМ, СТАНІСЛАВЕ СТАНІСЛАВОВИЧУ!
- АСТРІД ЛІНДГРЕН – НАЦИСТКА В РОСІЙСЬКІЙ ПЛАКАТНІЙ КАМПАНІЇ
- ШВЕДСЬКИЙ «КИЇВ» ЗАПРОШУЄ…
- Євген ГОЛОВАХА: ПРО ЦЮ ВІЙНУ ВЖЕ МОЖНА СКЛАДАТИ ЛЕГЕНДИ І БАЛАДИ
- ЯК ОКУПАНТИ У ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ЗОНІ НАСЛІДИЛИ
- ВІЙНА НЕ ЗУПИНЯЄ БІОЗАГРОЗИ
- СЬОГОДНІ – НА ПАПЕРІ, ЗАВТРА – В КОСМОСІ І НА ПОЛІ БОЮ
- ОЛЕНА ХАДЖИНОВА: МИ ГОТУЄМО КАДРИ, ЯКІ ВІДБУДОВУВАТИМУТЬ МАРІУПОЛЬ І ВСЮ КРАЇНУ
- ГОРДИМОСЯ УКРАЇНСЬКИМ ВКЛАДОМ У СВІТОВУ НАУКУ – ЛЮБОМИР РОМАНКІВ!
- Історії тих, хто вибрався із пекла «ДОБРОГО РАНКУ, МИ З МАРІУПОЛЯ». КИРИЛО ДОЛІМБАЄВ ТА ХАБ ВОЛОНТЕРІВ
- «МИ ПОВЕРНЕМОСЬ У МАРІУПОЛЬ». Історії тих, хто вибрався із пекла
- МИКОЛА ТРОФИМЕНКО: НАШ УНІВЕРСИТЕТ МАЄ СТАТИ СИМВОЛОМ ВІДНОВЛЕННЯ МІСТА-ГЕРОЯ МАРІУПОЛЯ
- ЩО ТАКЕ ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА З ПОГЛЯДУ ФІЗИКА?
- НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВИЙ ТРЕНД