Вручено премії імені видатних учених України Національної академії наук України

15 червня 2022 року під час річної сесії Загальних зборів НАН України пройшла церемонія вручення премій імені видатних учених України Національної академії наук України.

З метою відзначення вчених, які опублікували найкращі наукові праці, здійснили винаходи та відкриття, що мають важливе значення для розвитку науки і економіки України, Національна академія наук України щорічно присуджує премії імені видатних учених України.

Провідний науковий співробітник Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України доктор фізико-математичних наук Георгій Сулим
Професор кафедри вищої математики Національного університету водного господарства та природокористування член-кореспондент НАН України Василь Слюсарчук
Заступник директора Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України член-кореспондент НАН України Геннадій Фельдман
Заступник директора Інституту проблем реєстрації інформації НАН України доктор технічних наук Олександр Додонов

Також серед нагороджених: заступник директора Інституту проблем реєстрації інформації НАН України член-кореспондент НАН України Андрій Крючин, завідувач відділу Інституту проблем реєстрації інформації НАН України доктор технічних наук Дмитро Ланде, головний науковий співробітник Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України доктор технічних наук Олександр Чирков, начальник експериментально-випробувального комплексу ДП «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро “Прогрес” імені академіка О.Г. Івченка» кандидат технічних наук Юрій Торба, головний конструктор Державного підприємства «Конструкторське бюро “Південне” імені М.К. Янгеля» кандидат технічних наук Максим Дегтярьов, завідувач лабораторії Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України доктор фізико-математичних наук Юрій Штанов, провідний науковий співробітник Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України доктор фізико-математичних наук Дмитро Саввакін, головний науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України член-кореспондент НАН України Володимир Лисенко, завідувач відділу Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України доктор фізико-математичних наук Олексій Назаров, старший науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України кандидат фізико-математичних наук Юрій Гоменюк, старший науковий співробітник Інституту магнетизму НАН України та МОН України доктор фізико-математичних наук Ольга Салюк, завідувач відділу «Мінералогічного музею» імені Євгена Лазаренка доктор геолого-мінералогічних наук Володимир Павлишин, старший науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України кандидат фізико-математичних наук Микола Даниленко, заступник директора Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України член-кореспондент НАН України Геннадій Баглюк, завідувач відділу Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України доктор технічних наук Олег Шинський, завідувач відділу Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України доктор технічних наук Анатолій Верховлюк, заступник директора Інституту електродинаміки НАН України доктор технічних наук Іван Шаповал, професор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна доктор фізико-математичних наук Ігор Денисенко, завідувач відділу Інституту ядерних досліджень НАН України доктор фізико-математичних наук Федір Іванюк, завідувач відділу Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України член-кореспондент НАН України Степан Кучмій, старший науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України доктор біологічних наук Катерина Розова, провідний науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України доктор медичних наук Володимир Портніченко, провідний науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України доктор медичних наук Алла Портниченко, завідувач відділу Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України доктор медичних наук Лілія Авдєєва, провідний науковий співробітник Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України доктор біологічних наук Ігор Драговоз, завідувач кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка доктор біологічних наук Олександр Жолос, провідний науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України кандидат біологічних наук Ігор Філіппов, старший науковий співробітник Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України кандидат біологічних наук Ірина Мусатова, учений секретар Інституту фізіології рослин i генетики НАН України доктор біологічних наук Галина Прядкіна, провідний науковий співробітник Інституту фізіології рослин i генетики НАН України доктор біологічних наук Оксана Дубровна, завідувач відділу Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України» доктор економічних наук Вікторія Небрат, головний науковий співробітник ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» доктор економічних наук Наталія Супрун, в.о. провідного наукового співробітника Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України доктор історичних наук Микола Тарасенко, завідувач відділу Українського мовно-інформаційного фонду НАН України доктор філологічних наук Лариса Шевченко, провідний науковий співробітник Українського мовно-інформаційного фонду НАН України кандидат технічних наук Ігор Шевченко.

Періодичність присудження кожної премії встановлена раз на три роки.За результатами конкурсу 2021 року лауреати премій затверджені 23 лютого 2022 року постановою Президії НАН України №67.