В Україні фіналізується розробка Водневої стратегії.
Україна може стати одним із гарантів енергетичної безпеки Європейського континенту, допомогти подолати кризу вартості життя та уникнути кризових цін у майбутньому.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на міжнародній конференції “Шельф північних морів”, повідомляє Держенергоефективності у Facebook. Він також закликав міжнародну спільноту інвестувати у виробництво відновлювальної енергії та “зеленого” водню в Україні.
“Наша держава – одна з найкращих локацій для забезпечення всієї Європи “зеленою” енергією і “зеленим” воднем. У нас є все для цього – достатньо площ, хороший вітер, хороше сонце, а також готова енергетична логістика – це потужні лінії електропередачі, це газопроводи, які можуть бути використані для водню – звичайно, після відповідної модернізації”, – сказав Зеленський.
Також планується збільшити експорт української електроенергії країнам Євросоюзу. Адже вона значно дешевша за європейську. “Ми реально можемо допомогти подолати кризу вартості життя в сусідніх із нами країнах ЄС, – зауважив він. – Україна може стати – і, я в це вірю, стане – одним із гарантів енергетичної безпеки Європейського континенту.
Разом з Україною ви зможете не допустити ніколи більше таких цінових криз.” В матеріалі зазначили, що прикладом для наслідування в енергетичній трансформації є Норвегія.
Зеленський також відзначив внесок Норвегії у розвиток відновлюваних джерел енергії, в уловлювання та зберігання вуглецю, розвиток акумуляторів та водневої енергетики. Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре підтвердив наміри разом з європейськими країнами відігравати ключову роль в енергетичному переході.
“Ми повністю віддані створенню ефективних ланцюжків створення вартості для водню, що принесе користь норвезькій промисловості та транспортним системам, а також нашим енергетичним партнерам у Європі”, – сказав Стьоре.
Він також додав, що Норвегія зобов’язується різко збільшити виробництво відновлюваної енергії з офшорних вітрових електростанцій. В матеріалі також зазначили, що Міненерго спільно з Держенергоефективності, науковою, діловою та міжнародною спільнотою опрацьовують шляхи розбудови водневої економіки в Україні. У рамках робочої групи на базі Міненерго фіналізується розробка Водневої стратегії України.
Читайте також:
- Юрій Гнаткевич: “Саме сьогодні ми створюємо націю, створюємо українців “
- «ПРИХОДЬТЕ ОБІЙМАТИСЯ ЗІ ЗВІРАМИ»
- Єжи ТОКАРСЬКИЙ: «УКРАЇНА СТАЛА ВАЖЛИВОЮ ДЛЯ МЕНЕ»
- НАВЧАЛЬНИЙ РІК: ОБРАТИ БЕЗПЕЧНИЙ ФОРМАТ
- ВЯЧЕСЛАВ ЗАХАРЕНКО: НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ НАШОГО ІНСТИТУТУ – ЦЕ ЛЮДИ
- ОРІЄНТИР – ЖОВТО-БЛАКИТНИЙ СТЯГ