Науковці Академії долучилися до 55-го Європейського симпозіуму з морської біології

19–23 вересня 2022 року у Ґданському університеті (Польща) тривав 55-й Європейський симпозіум з морської біології (захід для морських біологів та екологів), в якому взяли участь і співробітники Інституту морської біології НАН України (Одеса)

Науковці Академії підготували усні доповіді та постерні презентації, в яких поділилися результатами досліджень північно-західного шельфу Чорного моря.

Директорка Інституту член-кореспондент НАН України Галина Мінічева розповіла про багаторічний досвід використання макрофітів для оцінки екологічного статус класу морських вод України за європейськими стандартами, представивши індикатори й оцінні шкали для виявлення доброго екологічного стану моря на українському шельфі Чорного моря. Слід зазначити, що цей досвід уже використовувався в Середземному й Балтийському морях.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДО ДОПОВІДІ ГАЛИНИ МІНІЧЕВОЇ

Учениці Галини Мінічевої – молода вчена, науковий співробітник відділу морфо-функціональної екології водної рослинності Інституту морської біології НАН України кандидат біологічних наук Катерина Калашнік і молодший науковий співробітник відділу наукових досліджень та комплексного моніторингу екосистем Чорнорморського біосферного заповідника НАН України, аспірантка Інституту морської біології НАН України Дарія Королєсова – апробували цей підхід на морській природоохоронній акваторії згаданого заповідника, описавши угруповання біоценозу харових водоростей та епіфітів морських трав. Дані, отримані дослідницями водоростей-макрофітів, демонструють поліпшення останніми роками умов у північно-західній частині Чорного моря.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДО ДОПОВІДІ КАТЕРИНИ КАЛАШНІК
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДО ДОПОВІДІ ДАРІЇ КОРОЛЄСОВОЇ ТА СПІВАВТОРІВ

Ще одну усну доповідь виголосила завідувачка відділу екології крайових угруповань Інституту морської біології НАН України кандидат біологічних наук Анастасія Снігірьова, котра разом із колегами досліджує проблему забруднення моря сміттям, зокрема міркопластиком. Її виступ стосувався першого досвіду оцінки ступеню забруднення мікропластиком поверхневих вод на різних ділянках північно-західної частини Чорного моря та (забруднення) впливу на іхтіонейстон.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДО ДОПОВІДІ АНАСТАСІЇ СНІГІРЬОВОЇ ТА СПІВАВТОРІВ

Постерні доповіді вчених Інституту демонстрували перші знахідки деяких видів у Сухому лимані – собачки-павича (Salaria pavo) та інвазивного виду двостулкового молюска Arcuatula senhousia. Крім того, було наведено дані про фітопланктонне угруповання Хаджибейського лиману й вільноживучих флагелят піщаного узбережжя північно-західної частини Чорного моря.

ПОСТЕРНІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Попри війну, Інститут морської біології НАН України продовжує працювати заради науки та нашої країни. Разом переможемо.

ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ КОНФЕРЕНЦІЇ