Вийшов друком новий номер журналу «Вісник Національної академії наук України»

З’явився новий номер журналу «Вісник Національної академії наук України» за лютий 2023 року.

Відкриває випуск стаття першого віцепрезидента НАН України академіка НАН України Володимира Горбуліна і професора кафедри авіації та авіаційного пошуку і рятування Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту доктора військових наук Сергія Мосова “Водні конфлікти як індикатор загострення світової кризи прісної води”.

Продовжує номер стаття “Сучасні наукові проблеми кібербезпеки” завідувача відділу теорії цифрових автоматів Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України доктора фізико-математичних наук Олександра Летичевського.

Далі увазі читачів пропонується інформація про засідання Президії НАН України, які відбулися 30 листопада, 14 і 28 грудня 2022 року, зокрема стенограми виголошених на них наукових доповідей: “Магнітні нанокомпозити для новітніх технічних та медичних застосувань” (доповідач – директор Інституту магнетизму НАН України та МОН України доктор фізико-математичних наук, професор Олександр Товстолиткін), “Біосенсорика — сучасний напрям аналітичної біотехнології” (доповідач – заступник директора з наукової роботи Інституту молекулярної біології і генетики НАН України член-кореспондент НАН України Сергій Дзядевич), “Щодо повоєнного відродження України” (доповідач – академік-секретар Відділення економіки НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України академік НАН України Елла Лібанова), “Практична філософія Григорія Сковороди і сучасність: до 300-річчя від дня народження” (доповідач – директор Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України член-кореспондент НАН України Анатолій Єрмоленко), “Сучасний стан та перспективи розвитку кріобіології і кріомедицини” (доповідач – директор Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України доктор біологічних наук Олександр Петренко).

Окремою рубрикою представлені матеріали наукових повідомлень молодих учених Академії на засіданні Президії НАН України 28 грудня 2022 року: “Мас-спектрометричні дослідження в технології виготовлення багатоелементних ІЧ-фотоприймачів на основі антимоніду індію” (доповідач – науковий співробітник відділу іонно-променевої інженерії і структурного аналізу Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України доктор філософії (PhD) Олександр Дубіковський), “Універсальна біотехнологія знешкодження токсичних органічних відходів і металів з отриманням цінних продуктів” (доповідач – старший науковий співробітник відділу біології екстремофільних мікроорганізмів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України кандидат біологічних наук Віра Говоруха), “Депортаційні акції 1940-х років у національній пам’яті українців: стан та перспективи дослідження” (доповідач – молодший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України кандидат історичних наук Юлія Артимишин).

Завершують номер вітальні публікації з нагоди ювілеїв членів Академії – 75-річчя академіка НАН України А.А. Гриценка, 75-річчя члена-кореспондента НАН України Б.К. Остафійчука, 75-річчя члена-кореспондента НАН України Л.Ф. Суходуба, 70-річчя члена-кореспондента НАН України Д.М. Вавріва, 70-річчя члена-кореспондента НАН України С.М. Орлик.

Повний поточний номер видання доступний на його офіційному сайті.