Науково-практична конференція «Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України»

27 квітня 2023 року на базі Інституту економіки та прогнозування НАН України триватиме науково-практична конференція «Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України» (у форматі Zoom-meeting).

Завдання заходу: напрацювання історико-емпіричного й економіко-теоретичного базису для обґрунтування пріоритетів національної стратегії повоєнної відбудови; поглиблення знань про напрями та конкретні заходи повоєнної реконструкції в Західній Європі, а також про чинники успішності політики реформ і євроінтеграції у країнах Центральної та Східної Європи; визначення доцільності й механізмів імплементації позитивного міжнародного досвіду.

Співорганізатори конференції:

• Інститут економіки та прогнозування НАН України (відділ економічної історії);
  • Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України (відділ регіональної економічної політики);
  • Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України;
  • Гуманітарно-економічна академія у Лодзі (Польща);
  • Вища школа підприємництва й адміністрування у Любліні (Польща);
  • Громадська організація «Всеукраїнська асоціація економістів-міжнародників».

Тематичні панелі дискусії:

1. Економіко-теоретичне підґрунтя національних стратегій відбудови.
  2. Успішні зарубіжні практики повоєнної відбудови та модернізації економіки: можливості імплементації в Україні.
  3. Регіональна економічна політика відбудови та стратегічні пріоритети суспільного розвитку.
  4. Відкрита наука як чинник повоєнного відновлення та розбудови України як сильної європейської країни.
  5. Роль громадянського суспільства в реалізації завдань інституційної модернізації.

Виступи можуть містити й інші аспекти міжнародного досвіду і національних перспектив відбудови та євроінтеграції України на засадах міждисциплінарності у розв’язанні актуальних завдань.  Аби долучитися до конференції, необхідно до 10 квітня 2023 року заповнити електронну заявку учасника та розмістити у ній тези виступу обсягом 200–250 слів. Окремо за матеріалами учасників і за підсумками конференції організатори планують опублікувати міжнародну колективну монографію.

Контактна інформація:

Відповідальна секретарка конференції – наукова співробітниця відділу економічної історії Інституту економіки та прогнозування НАН України кандидатка економічних наук Олександра Курбет.

Голова оргкомітету –завідувачка відділу економічної історії Інституту економіки та прогнозування НАН України докторка економічних наукВікторія Небрат.

e-mail: economistori@ukr.net

БІЛЬШЕ ПРО ЗАХІД