Школу-семінар проводить кафедра прикладної фізики та матеріалознавства Київського академічного університету спільно з Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України (ІЕЗ НАН України), Інститутом проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (ІПМ НАН України) й Інститутом металофізики ім.Г.В.Курдюмова НАН України (ІМФ НАН України), лабораторією Noosphere Engineering School в КАУ (NES-KAU) та парком інновацій Academ.City.

Реєстрація обов’язкова!

Програма Школи-семінару

25 КВІТНЯ

Секція «Сучасне матеріалознавство» (онлайн лекції)

12:00 – 12:20. Вступ до Школи-семінару, доктор технічних наук Олексій Міленін (Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України).

12:20 – 13:00. Лекція «Новітні матеріали та технології в матеріалознавстві: світові тренди та прогрес в Україні».

Лектор: завідувач відділу термомеханічної обробки тугоплавких матеріалів Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України доктор технічних наук Остап Згалат-Лозинський.

13:10 – 13:50. Лекція «Як метелики підказують робити нанотехнології».

Лектор: заступник директора з наукової роботи Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України академік НАН України Андрій Рагуля.

14:00 – 14:40. Лекція «Енергетика майбутнього: паливні комірки».

Лектор: завідувач лабораторії керамічних паливних комірок Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України кандидат технічних наук Єгор Бродніковський.

14:50 – 15:30. Лекція «Гідроксиапатитна склокераміка в біомедичному матеріалознавстві: від минулого до сьогодення».

Лектор: завідувач відділу функціональних матеріалів медичного призначення Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України кандидат технічних наук Олена Сич.

26 КВІТНЯ

Секція «Прогресивні технології та 3Д друк» (онлайн лекції)

12:00 – 12:40. Лекція: «Сучасні методи дослідження структури та властивостей матеріалів».

Лектор: доктор технічних наук Валерій Костін (Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України).

12:50 – 13:30. Лекція «Інформатика матеріалів: від квантової механіки до машинного навчання».

Лектор: провідний науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України кандидат хімічних наук, доцент Олександр Васільєв.

13:40 – 14:20. Лекція: «Технології адитивного виробництва виробів з прогресивних матеріалів».

14:30 – 15:15. Лекція «Технологія та матеріали для 3D друку методом надзвукового холодного газодинамічного напилення».

Лектор: заступник директора Інституту металофізики ім.Г.В.Курдюмова НАН України кандидат фізико-математичних наук Віталій Бевз.

Секція «Студентські дослідницькі проекти»

2 травня (виконання дослідницьких проєктів у лабораторіях ІЕЗ НАН України).

Локація: Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. Відповідальний – доктор технічних наук Валерій Костін.

Дослідницькі проєкти для студентів:

1. Дослідження структури та характеру руйнування сталей методом растрової електронної мікроскопії.

2. Мікролегування зварних швів високоміцних сталей наночастинками.

3 травня (виконання дослідницьких проектів в лабораторіях ІПМ НАН України).

Локація: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України.

Відповідальний – завідувач відділу термомеханічної обробки тугоплавких матеріалів ІПМ НАН України доктор технічних наук Остап Згалат-Лозинський.

1) 3D друк складних просторових структур методом FDM;

2) Robocasting – друк керамічними матеріалами.

4 травня (виконання дослідницьких проєктів у лабораторіях ІМФ НАН України).

Локація: Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.

Відповідальний – молодший науковий співробітник Дмитро Пакула.

Дослідницькі проєкти для студентів:

1. Виготовлення модуля платформи для отримання 3D об’єктів методом холодного газодинамічного напилення.

2. Виготовлення модуля платформи для отримання 3D об’єктів методом холодного газодинамічного напилення.

3. Отримання композиційних багатошарових покриттів на функціональних деталях механізмів, відновлення об’єму зношених елементів.

Практичні заняття також можна буде відвідати за допомогою онлайн-екскурсії.