З великим зацікавленням студенти та викладачі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» прийшли на зустріч з Аларом Карісом — естонським молекулярним генетиком, ученим, свого часу – ректором Естонського університету природничих наук та Тартуського університету. Шостим президентом Естонії Алар Каріс став з 11 жовтня 2021 року.
У своїй 20-хвилинній промові він розповів, чому вважає Естонію одним з лідерів ЄС, за що поважає і готовий підтримувати Україну, ну й про роль і місце росії у сьогоденні та історії не забув згадати. Справді, в Естонії є чому повчитися: одні з найсприятливіших умов для ведення бізнесу; вибори через Інтернет (що для України це ще недоступно); високий рівень життя попри величезний відтік населення як трудових мігрантів до інших країн ЄС. Україні теж доведеться думати, як підняти економіку в умовах неймовірної демографічної кризи, яка нас очікує після перемоги, і досвід естонців нам буде дуже цікавий.
Зала офіційних зустрічей була вщерть заповнена бажаючими побачити та послухати гостя. Які тільки запитання не ставили йому студенти: від наївних — «коли і чому Ви вирішили стати президентом» до «які перспективи співробітництва України та Естонії у сфері високих технологій». Українці дякувати лідеру цієї невеликої за розмірами території, але не серця і відваги, країни, за підтримку й допомогу в боротьбі з російськими агресорами – як у військових справах, так і в дипломатичних.
Оскільки Естонія є парламентською республікою, повноваження президента значною мірою обмежені, він не входить до системи виконавчої влади і виконує головним чином представницькі і різні формально юридичні функції.
Однак візит урядовця такого рівня – визнання того, що КПІ має і вагомі здобутки, і міцні контакти з колегами з Естонії. Зокрема, Київська політехніка та Тартуський технологічний університет реалізували за останні 20 років сім спільних проєктів у межах європейських наукових та освітніх програм. А також співпрацюють за чотирма двосторонніми угодами, зокрема, щодо обміну студентами.
Олег ЛИСТОПАД
На фото автора: Під час зустрічі
Алар Каріс та ректор КПІ Михайло Згуровський обмінюються символічними подарунками
Читайте також:
- Нотатки щодо Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» та його практичного застосування
- Все для Перемоги. «Пташки» для війська від фонду «Київський політехнік» та Української Ради Миру
- Наука під час війни: виживання чи розвиток
- Усе для Перемоги: «Пташки» для війська від фонду «Київський політехнік» та Української Ради Миру
- Вишивана Україна в жовто-блакитній Швеції
- Премія молодим ученим: з перервою на війну