Коментар фізика Володимира Улещенка щодо можливого теракту на Запорізькій АЕС

Старший науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАН України кандидат фізико-математичних наук Володимир Улещенко у своєму коментарі для «Суспільне. Новини» розповів про те, як фахівці з ядерних досліджень оцінюють загрозу від можливого теракту на Запорізькій АЕС.

Учений зауважив: «Рівень загрози від теракту сильно залежить від самого теракту. А локальність забруднення навколишніх територій буде варіюватись в залежності від вітру, погоди, вологості та багатьох інших факторів. (…) Потенційно запас радіоактивних речовин на Запорізькій станції достатній для того, щоб зробити непридатними до життя території більші за Чорнобильську зону».

Володимир Улещенко також пояснив різницю між тактичною та стратегічною ядерною зброєю.

Переглянути відео-сюжет