Це рішення затвердили на 14-му засіданні українсько-німецької робочої групи з науково-технологічного співробітництва в Німеччині.
Як повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, на розбудову цих центрів Німеччина виділила близько 10 мільйонів євро. Центри працюватимуть завдяки фінансуванню німецької сторони та під керівництвом провідних німецьких і українських учених.
Такі проєкти створять у різних містах України:
Центр передового дослідження природних сполук CENtR працюватиме у Львові для розроблення стратегій відкриття та медичного застосування нових біоактивних протиінфекційних засобів. Головний партнер у Німеччині — Інститут фармацевтичних досліджень імені Гельмгольца (Саарланд). Основні партнери в Україні: ТОВ «Експлоген» та Львівський національний університет імені Івана Франка
Центр передового дослідження квантових матеріалів GU-QuMat побудують у Києві для пошуку нових квантових матеріалів для створення технологій майбутнього. Головний партнер — Інститут дослідження твердого тіла та матеріалів імені Лейбніца (Дрезден). Головний партнер в Україні: Київський академічний університет (KAU).
Центр передового дослідження плазмових технологій PLASMA-SPIN-ENERGY розташують у Харкові. Спільно з Інститутом мікроструктурної фізики імені Макса Планка (Мюнхен) центр працюватиме над використанням плазмових технологій у виробництві спінтронних компонентів, які зокрема є основою для комп’ютерів наступного покоління.
Основний партнер в Україні: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.
Центр передового дослідження німецько-української та європейської історії ХХ століття ЕUU20 у Львові вивчатиме правління двох основних злочинних режимів європейської історії минулого століття — нацистської Німеччини та Радянського Союзу за часів Сталіна. Головним партнером у дослідженнях буде Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана. Головний партнер в Україні: Український католицький університет.
Завдяки цим проєктам українські студенти, аспіранти та вчені матимуть доступ до міжнародного рівня знань і досліджень, сучасної наукової інфраструктури, що сприятиме подальшому розвитку освіти та науково-технічного сектору в Україні.
Центри розпочнуть роботу 1 червня 2024 року
Читайте також:
- П’ять уроків для світу і для України
- Яків ДІДУХ: «До оцінки збитків довкіллю від російської агресії треба залучати науковців»
- Блакитне Чорне море
- Захищена лінія зв’язку, університет у смартфоні і платформа для ветеранів
- XII Міжнародний фестиваль SIKORSKY CHALLENGE 2023 відбувся!
- П’ять уроків для світу і для України