uk

Випускник КПІ став керівником Марсіанської пустельної дослідницької станції

Тут проводять геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Марсу. Як розповідається, станція знаходиться в американському штаті Юта. 

 Вісім років тому  Сергія Якимова, який закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю “системи керування літальними апаратами”, відібрали у сотню претендентів для майбутнього польоту на Марс. Цю місію організовувала компанія з Нідерландів — Mars One. Коли ж вона збанкрутувала, Сергій своєї мрії не покинув.

“Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса наскільки це можливо”, – розповідає в інтерв’ю Голосу Америки Сергій Якимов, український інженер, який віднедавна став керівником станції.

Політ на Марс наразі далека перспектива, каже український інженер. Але впевнений, що дослідження, які проводять на марсіанській станції можуть поки стати корисними і на Землі.

“Наприклад, дослідження з вирощування їжі, якихось рослин, яке можна зробити ефективним і дешевим. Їжа може стати доступнішою для багатьох регіонів на Землі, які зараз потерпають від нестачі ресурсів”, – каже Якимов.

Наступним етапом у своїй кар’єрі Сергій бачить роботу в НАСА у Космічний центр в Г’юстоні (Техас), який, зокрема, займається підготовкою астронавтів, але для цього спершу потрібно отримати громадянство США.

Ротація дослідницьких груп триває від двох тижнів. Вони живуть у спеціальних модулях. Харчуються овочами і фруктами з “марсіанської” теплиці. Назовні виходять лише у скафандрах.Сергій також був учасником кількох таких експедицій. Каже, що найважче в ізоляції впоратись з нудьгою. За 20 років було проведено багато досліджень із взаємодії людей в таких умовах.

“Найновіші результати досліджень, які були проведені групою з Європи, встановили, що найкращий екіпаж, який полетить на Марс, має складатися з повністю жінок”, – розповідає Якимов.

Подібні дослідження, які проводяться ще з середини минулого століття, зазвичай вказують на те, що жінки порівняно з чоловіками споживають менше ресурсу – повітря, води, їжі, яких обмаль в космосі.

Сергій Якимов розповідає, що сам мріє стати астронавтом і потрапити на Марс. 

Читайте також: