Фахівці Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України розробили мікробну отруту для боротьби з гризунами на сільськогосподарських угіддях і в приміщеннях сільськогосподарського призначення. Про це повідомила пресслужба НААН України.
Препарат назвали «Антимишин». Він заражає мишей тифом: спершу активність гризунів підвищується, але за кілька діб вони стають помітно млявіші, мало їдять та надалі гинуть унаслідок крововиливу в шлунково-кишковий тракт.
Мікробіологи зазначили, що, на відміну від хімічних препаратів, «Антимишин» безпечний для людей і тварин. Натомість для мишей це смертельний мікробний препарат, що уражає цілі колонії.
— Препарат є патогенним для мишоподібних гризунів, які поширені на сільськогосподарських угіддях: полівки, хатня миша, миша-крихітка і ще численний набір. Він зумовлює гемологічні ураження, тобто крововиливи у шлунково-кишковому тракті гризуна, — розповіла завідувачка лабораторії пробіотиків Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН Наталія Кравченко.
Вона додала, що використання «Антимишину» не потребує застосування додаткових партій, оскільки одна заражена миша перезаражує всіх інших мешканців колонії.
Сьогодні такий препарат окрім сільського господарства актуальний також для Збройних сил України. Відео, на яких особисті речі, спальні місця, запаси їжі в бліндажах українських військових кишать мишами, активно поширюються в соціальних мережах. Здавалося б, сьогодні на ринку є чимало способів, аби позбутися гризунів, однак всі вони не надто дієві для комплексного розв’язання проблеми.
Читайте також:
- Нацпарк «Деснянсько-Старогутський»: життя на кордоні з ворогом
- Герсон С. Шер: “Українські вчені не мають чекати, доки світ прийде до них”
- Складові перемоги- винахідливість та прогресивне мислення
- Українці завжди обирають свободу
- Війна і клімат
- Відбулася щорічна конференція Академії наук вищої школи
- Голова Наукового комітету Олександра АНТОНЮК: «Швидкі й прості рішення не завжди є правильними — це я можу засвідчити як математик»