uk

Генію математики, розрахунками якого користуються у роботі ШІ, відкрили пам’ятну дошку

Сьогодні, у Міжнародний день математики, в КПІ вшанували пам’ять найвидатнішого українського математика 20 століття — професора Київської політехніки Михайла Кравчука.

Як нагадали у навчальному закладі, мова йде про українського математика, академіка АН УРСР, доктора  фізико-математичних наук, професор Київського політехнічного інституту та засновника школи українських конструкторів ракетної та космічної техніки.  

В університеті зазначають, що українці навряд чи знають, що сьогодні штучний інтелект навчають розпізнавати та обробляти тривимірні зображення за допомогою розрахунків Михайла Кравчука, якого за любов до України совєти засудили, відправили до Сибіру, на Соловки, та вбили. Потім ім’я українського генія-математика засекретили, а частину математичних розрахунків росіяни вкрали — забрали до Москви.

Людина високої культури і неабиякої ерудиції, М ихайло Кравчук вільно володів кількома мовами (французькою, німецькою, італійською, польською та ін.), підтримував наукові й особисті дружні зв’язки з відомими математиками світу – Ж. Адамаром, Д. Курантом, Ф. Трікомі, Д. Гільбертом та ін. Як справжній син свого народу, математик завжди розглядав власну наукову діяльність як справу патріотичну, громадянську. Більшість його наукових праць написано рідною мовою, а Кравчукова мова – це зразок українського науково-математичного стилю.

Варто зазначити, що математичними розрахунками українця Кравчука користувався навіть автор першого комп’ютера — американець Джон Атанасов. А нині, у 21 столітті, відкриття професора КПІ стають основою несподіваних застосувань у прикладній математиці та комп’ютерних науках.

Видатний математик Михайло Кравчук створив перший словник української математичної термінології та виховав покоління всесвітньо відомих винахідників, як-от: Архип Люлька, Сергій Корольов, Борис Патон, Лев Люльєв.

Сьогодні на будинку, де жив великий український науковець Михайло Кравчук, відкрили пам’ятну дошку.

Читайте також: