Міністерство освіти і науки інформує, що 25 жовтня 2021 року наказом Міністерства економіки України затверджено зміни до національного класифікатора професій ДК 003:2010.
Нормативний акт враховує системні зміни у сфері освіти, спричинені прийняттям низки законів України, зокрема «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про повну загальну середню освіту», а також розвитком і потребами освітнього ринку праці, повідомляє МОН.
Принциповими новаціями є включення освітньої кваліфікації за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти до розділу «Професіонали» та остаточне прирівняння на ринку праці освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста і молодшого бакалавра.Вища освіта та освіта дорослихНадрукувати
Змінами скасовуються застарілі, а також затверджуються нові назви кваліфікаційних угруповань і професійні назви робіт, що не відображені в номенклатурі посад освітянського ринку праці, а також вносяться зміни в опис розділів класифікації професій.
За результатами моніторингу попиту на ринку праці, МОН спільно з Міністерством економіки України розглянуть можливість внесення чергових змін стосовно позиціонування працівників з освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра у відповідному розділі класифікації професій.
Читайте також:
- НАЗЯВО: ЩО ДАЛІ? Чи будуть визнані недійсними і скасовані ухвалені цим складом НАЗЯВО рішення, а також, як далі відбуватимуться акредитаційні процедури.Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ СТВОРЮЮТЬ УЧИТЕЛІ ТА ЇХНІ УЧНІ! Про проблематику у фаховій підготовці студентів, проблеми вишів. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- КОШТОРИС ОСВІТИ І НАУКИ: ЩО В ПРОЄКТІ? Про те, що підготував Бюджет 2022. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- ВАРТІСТЬ АКРЕДИТАЦІЇ: У ПОШУКАХ КОМПРОМІСУ. Про зміни до Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Газета «Світ», № 35 – 36, вересень, 2021 року.
- ШЛЯХ ДО ЄВРОПИ… З “ЛАТИНКОЮ”? Щодо переходу України в системі письма з кирилиці на латиницю. Газета “Світ”, № 35 – 36, вересень, 2021 р.
- ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ УНІВЕРСИТЕТІВ: НЕ ЧАС ГАЛЬМУВАТИ! Про міжнародні програми та проєкти в Україні. Газета “Світ”, № 35 – 36, вересень 2021 р.
- «АКАДЕМ.СІТІ» – ВЕЛИКИЙ СТАРТАП НАН УКРАЇНИ. Про створення Асоціації академічного співробітництва «Академ.Сіті». Газета “Світ”, №33 – 34, вересень, 2021 р.
- ЧОМУ МИ НЕ ЗНАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ОЛІМПІАД ТАК, ЯК ЗНАЄМО ВИДАТНИХ СПОРТСМЕНІВ ЧИ СПІВАКІВ? Академік НАН України Вадим ЛОКТЄВ звернувся з листом до Президента України. Газета “Світ”, №33-34, вересень 2021 р.