У 2020 році середні видатки на навчання одного студента за держзамовленням становили 63 тисячі грн на рік.
Про це повідомили у Міністерстві фінансів, презентувавши дашборд про фінансові, кількісні та якісні показники діяльності закладів вищої освіти III та IV рівнів акредитації в 2020 році.
Так, загальні видатки 166 закладів вищої освіти, що включені до аналізу, становили понад 19 млрд грн по загальному фонду державного бюджету та понад 12 млрд грн по спеціальному фонду держбюджету (кошти, отримані за надання платних послуг).
Середні розрахункові видатки на одного студента за держзамовленням у 2020 році виросли на 13% та становили 63 тисяч грн на рік. В окремих закладах вищої освіти цей показник суттєво перевищував середнє значення по країні.
Зокрема, найбільші видатки на навчання одного студента за державним замовленням у 2020 році були в Льотній академії національного авіаційного університету – 309 тисяч грн на рік; Національній музичній академії ім. Чайковського – 240 тисяч грн; Одеській національній музичній академії ім. Нежданової – 183 тисячі грн; Львівській національній музичній академії ім. Лисенка – майже 150 тисяч грн; Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого – 146 тисяч гривень.
Також у Мінфіні поінформували, що підготовка фахівців закладами вищої освіти сконцентрована в 5 регіонах: Києві, Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях.
«Тут зосереджена половина закладів вищої освіти, які навчають 57% студентів, та витрачають майже дві третини коштів, спрямованих з державного бюджету на підготовку фахівців закладами вищої освіти», – зазначили у відомстві.
Читайте також:
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ЯКИМИ БУДУТЬ УНІВЕРСИТЕТИ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ?Матеріал Максима СТРІХИ, доктора фізико-математичних наук, професора. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- НАЗЯВО: ЩО ДАЛІ? Чи будуть визнані недійсними і скасовані ухвалені цим складом НАЗЯВО рішення, а також, як далі відбуватимуться акредитаційні процедури.Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ СТВОРЮЮТЬ УЧИТЕЛІ ТА ЇХНІ УЧНІ! Про проблематику у фаховій підготовці студентів, проблеми вишів. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- КОШТОРИС ОСВІТИ І НАУКИ: ЩО В ПРОЄКТІ? Про те, що підготував Бюджет 2022. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- ВАРТІСТЬ АКРЕДИТАЦІЇ: У ПОШУКАХ КОМПРОМІСУ. Про зміни до Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Газета «Світ», № 35 – 36, вересень, 2021 року.
- ШЛЯХ ДО ЄВРОПИ… З “ЛАТИНКОЮ”? Щодо переходу України в системі письма з кирилиці на латиницю. Газета “Світ”, № 35 – 36, вересень, 2021 р.