Під час досліджень біля Софійського собору археологи знайшли реліквії, які можуть додати нові сторінки в історію славетного храму. Про це розповіли на Facebook-сторінці заповідника.
З-поміж знахідок привертають увагу унікальні фрески із зображенням тварин, старовинний посуд, металеві артефакти, що добре збереглися; зокрема срібні та бронзові застібки від древніх книг, які вказують на те, що поблизу, ймовірно, знаходилась бібліотека, можливо, самого Ярослава Мудрого.
Найцікавішою знахідкою є хрест-релікварій, у якому за часів київських князів зберігали мощі святих. На ньому й досі, хоча минуло понад вісім століть, чітко видно рельєфні зображення та написи.
За словами старшого наукового співробітника Національного заповідника «Софія Київська» Володимира Савицького, такі хрести з реліквіями носили на грудях поверх одягу і могли загубити тільки за екстремальних обставин, наприклад під час пожежі або нападу ворогів. Закам’янілий попіл довкола цих знахідок свідчить про те, що тут, ймовірно, сталася пожежа.
Під час розкопок біля східного фасаду Софійського собору з північного боку археологи натрапили на залишки старовинної стіни та фундамент. Як з’ясувалося, це зруйнована частина собору – апсида, про існування якої дотепер не було відомо. Тож після завершення робіт відвідувачі Заповідника зможуть побачити ще один унікальний експонат часів Київської Русі.
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.