5 травня 2022 року виповнюється 25 років з дня створення Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України (МННЦІТС).
Установу засновано спільним наказом Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України.
Метою діяльності Міжнародного Центру є проведення наукових досліджень, спрямованих на отримання та використання нових знань у галузі інформатики та інформаційних технологій, доведення наукових та науково-технічних знань до стадії практичного використання, підготовки висококваліфікованих наукових кадрів, задоволення соціальних, економічних, культурних потреб та інноваційного розвитку України.
Вперше в Україні науковцями цього Міжнародного Центру сформульована конструктивна концепція розробки нового класу інформаційних технологій – інтелектуальних інформаційних технологій. В установі успішно розвивається теорія інтелектуальних інформаційних технологій та здійснюються її практичні застосування у перспективних системах оброблення інформації для забезпечення гнучкості прийняття рішень в мовах постійного зростання вимог та прискорення процесів управління.
Основними напрямами наукових досліджень є: створення динамічних інтелектуальних інформаційних технологій на базі методів і засобів образного мислення, розроблення методів і моделей інтелектуального управління динамічними процесами в розподілених комп’ютерно-телекомунікаційних середовищах, розроблення технологій інтелектуальної робототехніки, розроблення інформаційних технологій цифрової медицини, розроблення електронних технологій систем навчання.
Протягом останніх років Міжнародний Центр успішно створює та впроваджує важливі розробки в рамках Цільової науково-технічної програми НАН України «Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності та безпеки держави», а також у рамках Цільової науково-технічної програми оборонних досліджень НАН України.
Міжнародний Центр вже багато років активно взаємодіє з ЮНЕСКО в галузі створення перспективних інформаційних технологій для науки та освіти. В цій сфері Міжнародний Центр зробив важливий внесок у розвиток співробітництва України та ЮНЕСКО.
За час своєї діяльності Міжнародний Центр став авторитетною і відомою установою в галузі інформаційних технологій не тільки в Україні, а й за її межами. В Міжнародному Центрі сформувався колектив кваліфікованих науковців та інженерно-технічних працівників, які виконують фундаментальні наукові дослідження та прикладні розробки за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки України на світовому рівні.
З 2021 року Міжнародний Центр працює під керівництвом наймолодшого директора в історії Національної академії наук України – кандидата технічних наук Олександра Волкова. До цього часу Міжнародний Центр очолював член-кореспондент НАН України Володимир Гриценко.
За інформацією МННЦІТС та прес-служби НАН України
Читайте також:
- Євген ГОЛОВАХА: ПРО ЦЮ ВІЙНУ ВЖЕ МОЖНА СКЛАДАТИ ЛЕГЕНДИ І БАЛАДИ
- ЯК ОКУПАНТИ У ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ЗОНІ НАСЛІДИЛИ
- ВІЙНА НЕ ЗУПИНЯЄ БІОЗАГРОЗИ
- СЬОГОДНІ – НА ПАПЕРІ, ЗАВТРА – В КОСМОСІ І НА ПОЛІ БОЮ
- ОЛЕНА ХАДЖИНОВА: МИ ГОТУЄМО КАДРИ, ЯКІ ВІДБУДОВУВАТИМУТЬ МАРІУПОЛЬ І ВСЮ КРАЇНУ
- ГОРДИМОСЯ УКРАЇНСЬКИМ ВКЛАДОМ У СВІТОВУ НАУКУ – ЛЮБОМИР РОМАНКІВ!
- Історії тих, хто вибрався із пекла «ДОБРОГО РАНКУ, МИ З МАРІУПОЛЯ». КИРИЛО ДОЛІМБАЄВ ТА ХАБ ВОЛОНТЕРІВ
- «МИ ПОВЕРНЕМОСЬ У МАРІУПОЛЬ». Історії тих, хто вибрався із пекла
- МИКОЛА ТРОФИМЕНКО: НАШ УНІВЕРСИТЕТ МАЄ СТАТИ СИМВОЛОМ ВІДНОВЛЕННЯ МІСТА-ГЕРОЯ МАРІУПОЛЯ
- ЩО ТАКЕ ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА З ПОГЛЯДУ ФІЗИКА?
- НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВИЙ ТРЕНД
- Юрій ДАНЬКО: ВИКЛАДАЧІ І СТУДЕНТИ СНАУ ДОВЕЛИ, ЩО УКРАЇНСЬКІ АГРАРІЇ – «МІЦНІ ГОРІШКИ»
- УКРАЇНСЬКІ ГЕМОСТАТИКИ: З ЛАБОРАТОРІЇ НА ПЕРЕДОВУ
- «НАЦІОНАЛЬНА СТІЙКІСТЬ УКРАЇНИ: стратегія відповіді на виклики та випередження гібридних загроз»
- ЕКОНОМІЧНІ РАНИ ВІЙНИ
- ПОРА ПРОГРАМУВАТИ ВІДРОДЖЕННЯ ЖИТТЄВОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ.
- «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» ОРГАНІЗМУ.