Головною метою Кремля залишається руйнація України як незалежної держави – історик Сергій Толстов

Завідувач відділу трансатлантичних досліджень Інституту всесвітньої історії НАН України кандидат історичних наук Сергій Толстов у своїй статті  наголошує: «Широкомасштабне вторгнення Росії на територію України 24 лютого 2022 р. ознаменувало початок першої великої війни в умовах багатополярної міжнародної системи. Повномасштабна війна РФ проти України різко змінила сприйняття російської загрози щодо української державності, оголивши екзистенціальний характер складного та багатоаспектного російсько-українського конфлікту. Безвідносно до того, як цілі війни проти України формулюються й подаються російським керівництвом, головною метою Кремля залишається руйнація України як незалежної держави, знищення її військової та цивільної інфраструктури, а також довільне розчленування її території шляхом анексії окремих районів та створення псевдодержавних маріонеткових утворень. Відповідно, для України головна мета у війні полягає у нейтралізації зовнішніх загроз існуванню держави та нації, відновлення повного державного суверенітету та територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах 1991 року».

Автор аналізує позицію російського керівництва, стратегічні обмеження України та зміни в міжнародному середовищі, окреслює сценарії та перспективи.

Ознайомитися з повним текстом статті

За інформацією Інституту всесвітньої історії НАН Українита прес-служби НАН України