22 січня Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр республіки Польща Дональд Туск зустрілися зі студентством в Культурно-мистецькому центрі НаУКМА. Відповідаючи на питання про ті складні завдання, які стоять перед Україною на шляху до Європейського Союзу, Президент України сказав, що це наша мета і там наші цінності. Він закликав студентів бути готовими рухатися вперед попри всі перешкоди, які можуть траплятися в їхньому житті.
Серед питань, що цікавили аудиторію, — зміцнення обороноздатності України під час повномасштабної війни, ставлення до нашої держави в Європейському Союзі, у т.ч. з боку тих, хто виступає проти підтримки членства України в НАТО. Пан Дональд Туск зокрема провів паралель між політикою умиротворення Гітлера, яка домінувала в Європі напередодні Другої світової війни і теперішнім ставленням деяких державних лідерів до путінського режиму. Як наслідок, першою жертвою такої недалекоглядної політики стала спочатку Польща, а потім інші країни континентальної Європи. Тому важливо сьогодні спільними зусиллями зупинити російського агресора. За словами Дональда Туска, той не європеєць, хто в цей час не підтримує Україну.
Він запевнив у дружньому ставленні до нашої держави з боку Польщі, а також що ЄС має достатньо волі до того, щоб виступити з консолідованою підтримкою України. Президент Володимир Зеленський поінформував про те, що урядовий документ стосовно нових правил перетину кордону для українських студентів, які планують свою участь у міжнародній мобільності, перебуває на погодженні у центральних органів виконавчої влади. Окрім могилянських студентів, у сьогоднішній зустрічі взяли участь студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка (включно з Військовим Інститутом), також Маріупольського державного університету та Київського національного лінгвістичного університету (КНЛУ).
Сьогодні пишеться нова історія добросусідства між українцями і поляками. Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск – великий друг не лише України, але також Києво-Могилянської академії. Пам’ятаємо, що 24 березня 2008 року він взяв участь у відкритті Центру польських та європейських студій НаУКМА, що з 2013 року носить ім’я Єжи Ґедройця.
Читайте також:
- Академічний книжковий подарунок
- Українська археологічна спадщина: під загрозою війни
- Нацпарк «Деснянсько-Старогутський»: життя на кордоні з ворогом
- Герсон С. Шер: “Українські вчені не мають чекати, доки світ прийде до них”
- Складові перемоги- винахідливість та прогресивне мислення
- Українці завжди обирають свободу
- Війна і клімат