Українські науковці отримають доступ до міжнародної полярної інфраструктури, а українська антарктична програма — додаткову підтримку. Сьогодні починається проєкт POLARIN програми ЄС «Горизонт Європа», у якому беруть участь Національний антарктичний науковий центр та ще 49 організацій з усього світу.
Координуватиме проєкт Інститут Альфреда Вегенера, Німеччина.
Мета POLARIN — об’єднати 64 дослідницькі інфраструктури в Арктиці та Антарктиці та надати вільний доступ до них усім учасникам. Це дозволить поліпшити міждисциплінарні дослідження обох полярних регіонів, зокрема в межах теми зміни клімату. Адже саме ці регіони особливо важливі для клімату всієї Землі та першими реагують на зміни.
Мережа охоплюватиме дослідницькі станції, судна, обсерваторії, репозитарії та бази даних. Від України представлено дві інфраструктури: антарктичну станцію «Академік Вернадський» та криголам «Ноосфера».
Наша країна долучиться до POLARIN у 2024–2025 роках, а загалом проєкт розрахований на 5 років. Його бюджет — 14,6 млн євро, з яких понад пів мільйона євро передбачено для України.
Читайте також:
- Крістоф Маркшис: Після масштабного російського вторгнення стало зрозуміло, що, на жаль, ми знаємо занадто мало про наших східних сусідів
- Як російська армія знищує українські ґрунти
- Маріуполь: їхні імена шепоче вічність
- Третє коло Великої війни – і все-таки переможемо!
- Професор Марк Желєзняк: “Науково доведено: Каховську ГЕС підірвали росіяни!”
- Потенціал КПІ – для наближення нашої перемоги
- Сторозтерзаний ворогом Харків
- Чи приєднається до Львівської політехніки Українська академія друкарства?