Всеєвропейська федерація академій наук (ALLEA) започаткувала програми підтримки українських науковців

За інформацією Всеєвропейської федерації академій наук (ALLEA), 25 травня 2022 року офіційно започатковано оголошений раніше механізм застосування 1-ї лінії Європейського Фонду підтримки переміщених учених (EFDS), створений завдяки партнерству ALLEA та Фонду премій за прорив у науці. Цей фонд виділив ALLEA $ 1,5 млн цільового призначення виключно для підтримки вчених і наукових установ, які постраждали від війни в Україні.

Фонд EFDS складається з двох ліній фінансування: 1-а – забезпечує фінансування власне установ, включно з університетами, академіями, іншими дослідницькими організаціями в 46-ти країнах регіону Ради Європи, які хотіли б і спроможні прийняти переміщених українських учених; 2-а – фінансує постраждалі українські університети, академії та дослідницькі інститути, щоби допомогти підтримати їхню діяльність, відбудувати наукову базу і відновити наукову співпрацю.

Оголошений нині конкурс на подання заявок стосується 1-ї лінії фінасування. Заявки можуть подаватися лише установами, які готові прийняти українських науковців (бенефіціарів) шляхом відкриття нових або підтримки наявних позицій. Термін надання фінасування – 1 рік, на кожного українського науковця-бенефіціара має подаватись окрема заявка. Складовою частиною заявки має бути підтвердження афліації українського вченого з українською науковою установою. Не можуть подавати заявки установи, орієнтовані на воєнні дослідження.

Докладна інформація про механізм подання заявок і процес відбору

Окремий конкурс щодо 2-ї лінії підтримки українських наукових установ буде оголошено невдовзі.

За інформацією СЗП НОВ Президії НАН України та прес-служби НАН України.