Науковці розробили комплект документів для створення вільної (спеціальної) економічної зони «Одеса»

Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України (Одеса) розробив комплект документів для створення вільної (спеціальної) економічної зони «Одеса».

З огляду на необхідність повоєнного відновлення економіки країни та регіонів, постраждалих від воєнної агресії росії, підвищення рівня соціально-економічного розвитку, добробуту і згуртованості населення, створення сприятливих умов для залучення інвестицій та реалізації потенціалу Одеси для допомоги у відновленні й розбудові особливо постраждалих від бойових дій регіонів країни, Інститут розробив проєкт Закону України «Про спеціальну (вільну) економічну зону «Одеса»», а також техніко-економічне обґрунтування, проєкт Положення про СЕЗ «Одеса», опис її кордонів і карту території.

Пропонована редакція проєкту Закону України «Про спеціальну (вільну) економічну зону «Одеса»» передбачає усунення недоліків, що спричинили низьку ефективність функціонування Спеціальної (вільної) економічної зони «Порто-франко» на території Одеського морського торговельного порту, шляхом визначення пріоритетів і вдосконалення умов залучення інвестицій для забезпечення економічного розвитку міста, області та країни, а також обґрунтовує розширення меж спеціальної (вільної) економічної зони до адміністративних кордонів Одеси.

Комплект документів учені Академії вже надали Начальникові Одеської обласної військової адміністрації Максиму Марченкові.

За інформацією Інституту ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України та прес-служби НАН України.