11 березня о першій годині ночі за київським часом розпочалася церемонія вручення кращим фільмам, кращій режисурі і кращим виконавцям премій Американської кіноакадемії.
Фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова здобув премію «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм. Разом з режисером на сцену піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка і продюсерка Василіса Степаненко, які, приїхавши напередодні 24 лютого в Маріуполь, двадцять днів працювали в оточеному місті, передаючи на весь світ інформацію, фото і відеокадри про жахи, які творили росіяни, і про страждання містян.
Стискуючи в руці статуетку, Мстислав Чернов звернувся до залу і до всього світу з проникливими словами:
«Це перший «Оскар» в історії України. Я вдячний. Вдячний. Але, напевно, я буду перший режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоби правда перемогла. І щоби загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, щоби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію. Дякую вам усім! Дякую Україні! Слава Україні!»
(Церемонію нагородження премії «Оскар» транслювало Суспільне Культура. Сьогодні, о 20:30 буде показана трансляція короткої міжнародної версії церемонії).
Читайте також:
- Єднаємось для реалізації спільних пріоритетів
- Інноватор транспортної авіації США походженням з України
- Нова криза природничих колекцій?
- Крістоф Маркшис: Після масштабного російського вторгнення стало зрозуміло, що, на жаль, ми знаємо занадто мало про наших східних сусідів
- Як російська армія знищує українські ґрунти
- Маріуполь: їхні імена шепоче вічність
- Третє коло Великої війни – і все-таки переможемо!
- Професор Марк Желєзняк: “Науково доведено: Каховську ГЕС підірвали росіяни!”
- Потенціал КПІ – для наближення нашої перемоги