uk

«Батьки-засновники» — новий проєкт про тих, хто сформулював ідею України

«Батьки-засновники»: до Дня Соборності України Українське радіо запускає новий проєкт про тих, хто сформулював ідею України та обґрунтували її державність.

«Батьки-засновники» виходитиме в ефірі радіостанції, на ютуб-каналі Українського Радіо та на подкаст-платформах. Автори проєкту — Наталія Соколенко та Сергій Стуканов. Разом з істориками вони досліджують понад десять століть нашої історії починаючи з часів Русі.

Проєкт стартує 22 січня:

на ютуб-каналі Українського Радіо;

о 22:10 на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення (Суспільне Вінниця, Суспільне Рівне, Суспільне Івано-Франківськ тощо).

Прем’єра в ефірі Українського Радіо відбудеться 24 січня о 22:07. Цього ж дня проєкт з’явиться і на подкаст-платформах. Наступні випуски проєкту на всіх платформах виходитимуть щосереди.

Учасник одного з випусків проєкту Вадим Арістов, історик і співробітник Інституту історії України НАН України, відзначає: «В часи, коли багато різноманітних міфів та інформаційних маніпуляцій, дуже важливо пам’ятати й згадувати про джерела, про ті конкретні тексти, з яких ми щось знаємо про минуле. Батьків-засновників України — багато. В кожній добі починаючи з кінця X століття ми можемо знайти яскраві постаті, які долучилися до творення або тих ранніх форм державності в Києво-Руський час, або вже модерної, або ранньомодерної України. Всюди були ті, хто політичним чином або своїми текстами обґрунтовували існування держави, певної ідентичності та робили проєкти на майбутнє».

У наступних випусках проєкту «Батьки-засновники» його автори розкажуть про діячів, які переймалися створенням Української держави в часи російської імперської окупації та Австро-Угорської імперії, Гетьманату й Української Народної Республіки.

У випусках про період радянської окупації журналісти разом з істориками розкажуть і про тих, хто жив на теренах рідної землі, й про діячів діаспори. Буде багато імен. Окремо розкажуть про Левка Лук’яненка, який написав Акт проголошення незалежності України.

Читайте також:

Академічний книжковий подарунок

Українська археологічна спадщина: під загрозою війни

Нацпарк «Деснянсько-Старогутський»: життя на кордоні з ворогом

Герсон С. Шер: “Українські вчені не мають чекати, доки світ прийде до них”

Складові перемоги- винахідливість та прогресивне мислення

Українці завжди обирають свободу

Війна і клімат