Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України відзначив 90 років від дня заснування

Цього року виповнилося 90 років від дня заснування славетного Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України E.O. Paton Electric Welding Institute – PWI. З нагоди ювілею 18 січня 2024 року відбулись урочисті збори колективу цієї установи, повідомили у НАН України.

Під час заходу виступили директор Інституту академік Ігор Крівцун, заступник директора Інституту академік Леонід Лобанов.

Участь в урочистостях взяло й керівництво Національної академії наук України.

Президент НАН України академік Анатолій Загородній виступив з вітальним словом та вручив науковцям Інституту нагороди і відзнаки.

Він наголосив, що від самого початку свого створення Інститут був зорієнтований на вирішення нагальних загальнодержавних проблем. І ця схема – від дослідження та розробки до практичного впровадження нових технологій і обладнання – успішно працює й зараз. І буде актуальною ще багато років.

Очільник Академії відзначив, що Інститут продовжує постійно розвиватися, невпинно вдосконалюватися та застосовувати принципово нові організаційні форми поєднання науки і виробництва. Незмінним є одне – він залишається славою Академії, гордістю вітчизняної науки, а вагомі досягнення його науковців примножують успіхи України серед світових науково-технологічних лідерів.

Науковців Інституту привітали і почесні гості зібрання – ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло Згуровський, голова Західного наукового центру НАН України та МОН України, директор Фізико-механічного інституту ім.Г.В.Карпенка академік НАН України Зіновій Назарчук, голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, генеральний директор НТК «Інститут монокристалів» академік НАН України Володимир Семиноженко, в.о. директора Інституту проблем матеріалознавства ім.І.М.Францевича член-кореспондент НАН України Геннадій Баглюк, перший заступник директора Інституту проблем матеріалознавства ім.І.М.Францевича академік НАН України Сергій Фірстов, директор Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля академік НАН України Володимир Туркевич, заступник директора Фізико-технологічного інституту металів та сплавів доктор технічних наук Микола Тарасевич, голова Наукового комітету Національної ради України з питань науки та технологій доктор фізико-математичних наук Олександра Антонюк, начальник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України генерал-майор Ігор Чепков, ректор Національного університету «Чернігівська політехніка» Олег Новомлинець.

Також було озвучено привітання від Офісу Президента України та Міністерства освіти і науки України.