Йдеться про знайдені у закарпатському селищі Королево ще у 1980-х роках примітивні камʼяні знаряддя праці. На той момент їх ніхто не міг датувати, але це вдалося зробити зовсім нещодавно. Виявилося, що вік знахідки становить 1,4 млн років, що є найдавнішим доказом існування людини в Європі.
Вік знахідок підтверджує теорію про те, що Homo erectus, або людина прямоходяча, заселяла Європу зі сходу на захід — з Кавказу через Карпати.
“Досі не було вагомих доказів міграції зі сходу на захід. Тепер ми їх маємо”, — каже співавтор дослідження, український археолог з Академії наук Чеської Республіки у Празі Роман Гарба.
Дослідники зазначають, що у Королеві не збереглися рештки скелетів тодішніх мешканців, щоб визначити, до якого саме виду вони належали, але з огляду на знайдені артефакти можна припустити, що це були представники людини прямоходячої (Homo erectus).
Досі найдавнішими доказами існування людини в Європі були скамʼянілості та камʼяні знаряддя, знайдені в Іспанії та Франції віком 1,1—1,2 мільйона років.
Фото: Роман Гарба
Читайте також:
- Єднаємось для реалізації спільних пріоритетів
- Інноватор транспортної авіації США походженням з України
- Нова криза природничих колекцій?
- Крістоф Маркшис: Після масштабного російського вторгнення стало зрозуміло, що, на жаль, ми знаємо занадто мало про наших східних сусідів
- Як російська армія знищує українські ґрунти
- Маріуполь: їхні імена шепоче вічність
- Третє коло Великої війни – і все-таки переможемо!
- Професор Марк Желєзняк: “Науково доведено: Каховську ГЕС підірвали росіяни!”
- Потенціал КПІ – для наближення нашої перемоги