Українським фондом стартапів (USF) були відібрані 8 найцікавіших проектів, розроблених українцями, що тепер демонструвалися в рамках конференції споживацької електроніки CES 2022. Нагадаємо, ця конференція базується в Лас-Вегасі та триває з 5-го по 7-го січня. Відбір для участі в CES 2022 проходила сотня стартапів, і в результаті було відібрано 8 найкращих, що і змогли взяти участь у конференції, ідеться у повідомленні itsider.com.ua.
Важливою розробкою можна назвати рішення Esper Bionics – команда займається створенням роботизованого протеза кисті руки, що буде справді значним полегшенням для людей з обмеженими можливостями. Ще один важливий проект цієї сфери – ComebackMobility, команда якого створила девайс для милиці, який за допомогою сенсорів збирає інформацію про навантаження тіла, завдяки чому відновлення відбувається швидше, а ймовірність повторної травми знижується. Окрім цього, показали ще один пристрій в сфері охорони здоров’я, що отримав назву Cardiomo, що закріплюється на спеціальному пластирі біля серця та здатний діагностувати серцево-судинні захворювання.
Віртуальна реальність та метавсесвіти – це новий тренд, який стрімко розвивається, і українські стартапи на цю тематику також є. Перший – Unlink VR, розробникам якого вдалося створити VR-гарнітуру, що використовує лазерне підключення замість дротового, що забезпечує більшу свободу рухів. Окрім цього, розробники з команди Manna презентувала можливість створення персоналізованого анімованого аватара для метавсесвітів, у створення якого залучені натільні сенсори, смартфон та сучасна 6DoF-навігація.
Окрім цього, нам показали ще декілька цікавих проектів з різних сфер. Команда стартапу Effa створила органічну зубну щітку, компоненти якої (папір, кукурудзяний крохмаль та нейлонова щетина), повністю органічні та забезпечують можливість повної переробки. Стартап Neverdark – це біокамін, у якому горить справжній вогонь, але немає ні диму, ні запаху, а спеціальні картриджі дозволяють зробити полум’я на комфортному рівні.
Останній український стартап на CES 2022 – Qudi, команда якого розробила першу в світі емоційну світлодіодну маску, яка здатна відображати емоцію користувача (одну з 6 доступних), причому є можливість самостійно вибирати трансльоване на масці зображення через мобільний додаток.
Читайте також:
- Ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло ЗГУРОВСЬКИЙ: «ДОСЛІДНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ – ЛОКОМОТИВ ПРОГРЕСУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ДУАЛЬНА ОСВІТА: АКЦЕНТИ І «ПІДВОДНІ КАМЕНІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ: ПОТРІБЕН КУРС ІЗ «ГОРИЗОНТОЗНАВСТВА»! Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- МОН ТА НАН УКРАЇНИ ПОЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЯРОСЛАВ ЯЦКІВ – ПОЧЕСНИЙ ДОКТОР КПІ.Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВСТУП- 2022 ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ ІЗ ТОТ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА SuperNova: ІДЕЇ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- КРАЩИЙ МОЛОДИЙ МАТЕМАТИК УКРАЇНИ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЖІНКИ ЧУДОВО ПОЧУВАЮТЬ СЕБЕ В НАУЦІ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВЕЛИКА КРАСА МАЛОГО МІСТА. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- Коли варто закривати школи? Відстежити з космосу, зреагувати на Землі. Наші позиції. Наукова євроінтеграція. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.