Завдяки підтримці Уряду Німеччини, зокрема GIZ, в Україні створено та успішно діють перші Енерго-інноваційні хаби. Базою для них стали три заклади вищої освіти, а саме:
- Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова;
- Придніпровська державна академія будівництва та архітектури;
- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Презентація відбулася на Всеукраїнському форумі з енергоефективності в освіті та науці, ініційованому Держенергоефективності наприкінці 2021 року у Львові, повідомляє Урядовий портал.
Енерго-інноваційні хаби стають драйверами розвитку освіти і науки в сфері енергоефективності. Це платформи для навчання, практичних занять, підвищення кваліфікації, демонстрації новітніх технологій в сфері енергоефективності.
Аспіранти і студенти в рамках хабів отримують консультації іноземних фахівців з питань енергоефективного будівництва та термомодернізації.
Хаби стали місцем пілотування навчальних матеріалів для курсів та короткострокових програм у сфері енергоефективного будівництва. Розроблені за підтримки GIZ курси стали частиною освітніх програм університетів, а також закладів професійно-технічної освіти.
«Наша ціль – допомогти молоді сформувати ті компетенції, які потрібні роботодавцям у сфері енергоефективності. Тому нашими партнерами є університети, заклади професійно-технічної освіти та центри професійної освіти Державної служби зайнятості», – повідомила Ірина Юр’єва, керівник компоненту «Професійні кваліфікації» Проекту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні».
Читайте також:
- Ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло ЗГУРОВСЬКИЙ: «ДОСЛІДНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ – ЛОКОМОТИВ ПРОГРЕСУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ДУАЛЬНА ОСВІТА: АКЦЕНТИ І «ПІДВОДНІ КАМЕНІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ: ПОТРІБЕН КУРС ІЗ «ГОРИЗОНТОЗНАВСТВА»! Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- МОН ТА НАН УКРАЇНИ ПОЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЯРОСЛАВ ЯЦКІВ – ПОЧЕСНИЙ ДОКТОР КПІ.Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВСТУП- 2022 ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ ІЗ ТОТ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА SuperNova: ІДЕЇ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- КРАЩИЙ МОЛОДИЙ МАТЕМАТИК УКРАЇНИ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЖІНКИ ЧУДОВО ПОЧУВАЮТЬ СЕБЕ В НАУЦІ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВЕЛИКА КРАСА МАЛОГО МІСТА. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- Коли варто закривати школи? Відстежити з космосу, зреагувати на Землі. Наші позиції. Наукова євроінтеграція. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.