Захворювання, пов’язані з ураженням центральної нервової системи, часто призводять до інвалідизації та, як наслідок, різкого зниження якості життя пацієнта.
Реабілітація необхідна кожному пацієнту, який переніс інсульт, або інше захворювання, пов’язане з ураженням мозку. Відповідно до міжнародних стандартів нейрореабілітаційні заходи мають починатися в максимально ранні терміни, ідеться у повідомленні ДУ “Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України”
Найчастіше пацієнт з інсультом або черепно-мозковою травмою після стабілізації стану надається вдома без необхідної кваліфікованої допомоги.Оптимальний варіант реабілітації – лікування у багатопрофільному медичному закладі.
На базі відділення судинної патології головного мозку та реабілітації ДУ “Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України” проводиться реабілітаційне лікування хворих з наступними патологіями: наслідки перенесеного мозкового інсульту, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, наслідки ЧМТ. З пацієнтом працює мультидисциплінарна команда фахівців до складу якої входять :
- Лікар-невролог
- Лікар ФРМ
- Медична сестра
- Фізичний терапевт
- Нейропсихолог
- Логопед
В своїй роботі фахівці Інституту застосовують передові системи реабілітації неврологічних хворих заснованих на поєднанні інновацій та класичної школи відновлювальної медицини з формуванням комплексного принципу організації допомоги та підходу до оцінки та аналізу стану пацієнта.
Заняття проходять згідно з індивідуально розробленим планом та під ретельним наглядом фахівців.
Суть реабілітації полягає в позбавленні або мінімізації порушень, які виникли через патологію, за рахунок активізації процесів регенерації організму. Не всі знають, що нейронні зв’язки, порушені в результаті судинних, запальних, нейрон-дегенеративних, посттравматичних порушень, можуть відновлюватися, а це значить, що повне одужання дійсно можливе.
Ще один важливий момент реабілітації – правильний настрій самого пацієнта, наявність сильної мотивації повернутися до нормального життя. Багато в чому цей фактор залежить і від допомоги рідних і близьких хворого, їх настрою і натхнення.
Методики лікування і реабілітації, які застосовуються в клініці:
- Медикаментозна терапія та профілактика повторного інсульту
2. Відновлення руху і ходьби
- Ерготерапія – навчання навичкам самообслуговування
- Робота з промовою і порушеннями ковтання
- Психокорекція та поліпшення емоційного стану
Окрім цього, співробітники підрозділу «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України» активно співпрацюють з австрійськими колегами у сфері нейрореабілітації та післядипломної освіти лікарів неврологів та лікарів фізичної та реабілітаційної медицини в рамках проекту ACURE (Austrian Cooperation Ukraine Rehabilitation).
Пріоритетними напрямками цього проекту є:
- Реформування системи нейрореабілітації в Україні для пацієнтів, які перенесли інсульт.
- Освіта та професійний розвиток лікарів – неврологів, лікарів фізичної та реабілітаційної медицини та фахівців у галузі реабілітації з вищою немедичною освітою.
- Клінічна практика у сфері постінсультної нейрореабілітації.
Читайте також:
- Ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло ЗГУРОВСЬКИЙ: «ДОСЛІДНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ – ЛОКОМОТИВ ПРОГРЕСУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ДУАЛЬНА ОСВІТА: АКЦЕНТИ І «ПІДВОДНІ КАМЕНІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ: ПОТРІБЕН КУРС ІЗ «ГОРИЗОНТОЗНАВСТВА»! Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- МОН ТА НАН УКРАЇНИ ПОЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЯРОСЛАВ ЯЦКІВ – ПОЧЕСНИЙ ДОКТОР КПІ.Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВСТУП- 2022 ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ ІЗ ТОТ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА SuperNova: ІДЕЇ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- КРАЩИЙ МОЛОДИЙ МАТЕМАТИК УКРАЇНИ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЖІНКИ ЧУДОВО ПОЧУВАЮТЬ СЕБЕ В НАУЦІ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВЕЛИКА КРАСА МАЛОГО МІСТА. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- Коли варто закривати школи? Відстежити з космосу, зреагувати на Землі. Наші позиції. Наукова євроінтеграція. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.