В Україні пропонують вилучати з обігу продукцію з безпідставним екологічним маркуванням. Про це йдеться у законопроекті № 6446 “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання застосування екологічних маркувань і декларацій”, який нещодавно зареєструвала Верховна Рада України, передає ecopolitic.com.ua.
“Кожен із нас має довіряти екологічній інформації про продукт і маркуванню, яке вказує на те, що виріб можна переробити чи продукт містить певний відсоток вторинної сировини, або продукт відповідає стандарту, який визначає вимоги до багатьох екологічних характеристик: ресурсозбереження, безпека, вплив на довкілля, – зазначає народний депутат від фракції “Слуга народу” та заступник голови екологічного комітету Олександр Маріковський. – Саме про таку можливість законопроєкт № 6446″.
Зокрема, законопроект № 6446 передбачає чітке розуміння того, що таке “екологічне маркування”, “екологічні декларації” (“екологічна продуктова декларація”, “вуглецевий слід”, “водний слід”), “екологічна самодекларація”; належне застосовування засобів інформування споживача; посилення державного нагляду щодо їх застосування; усунення недобросовісної конкуренції на зеленому ринку, який уже почав формуватися в Україні згідно зі стандартами, гармонізованими з міжнародними, що впроваджені в ЄС та в Україні.
Також законопроект забезпечить правові засади для вилучення з обігу продукції, щодо якої застосовано безпідставне екологічне маркування та декларації, посилить контроль з боку держави щодо недопущення застосування недобросовісних екологічних маркувань і декларацій, що вводять в оману споживача, а також буде запобігати створенню додаткових торговельних бар’єрів, що не порушить принципів дерегуляції та не утворить корупційних ризиків.
За словами Олександра Маріковського, проект закону про екомаркування підтримає зелений інноваційний розвиток малого та середнього підприємництва. «Виробники продукції, яка вже відповідає добровільним екологічним стандартам, будуть захищені від недобросовісних конкурентів, матимуть довіру у споживачів і можливість отримання державної підтримки», – пояснив він.
Читайте також:
- Ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло ЗГУРОВСЬКИЙ: «ДОСЛІДНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ – ЛОКОМОТИВ ПРОГРЕСУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ДУАЛЬНА ОСВІТА: АКЦЕНТИ І «ПІДВОДНІ КАМЕНІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ: ПОТРІБЕН КУРС ІЗ «ГОРИЗОНТОЗНАВСТВА»! Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- МОН ТА НАН УКРАЇНИ ПОЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЯРОСЛАВ ЯЦКІВ – ПОЧЕСНИЙ ДОКТОР КПІ.Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВСТУП- 2022 ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ ІЗ ТОТ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА SuperNova: ІДЕЇ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- КРАЩИЙ МОЛОДИЙ МАТЕМАТИК УКРАЇНИ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЖІНКИ ЧУДОВО ПОЧУВАЮТЬ СЕБЕ В НАУЦІ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВЕЛИКА КРАСА МАЛОГО МІСТА. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- Коли варто закривати школи? Відстежити з космосу, зреагувати на Землі. Наші позиції. Наукова євроінтеграція. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.