Гостем однієї з програм на Громадському радіо став «вчений серед військових і військовий серед вчених», кандидат технічних наук Павло Поздняков.
Павло Поздняков: “Раніше досліджував застосування роботизованих систем. На даний час я державний експерт в Директораті політики цифрової трансформації в Міністерстві оборони. Військове звання — підполковник. Продовжую займатися науковою діяльністю, впровадженням результатів наукової діяльності для підвищення обороноздатності держави. Наука в армії необхідна, а ще вона — прикладна. Якщо є якісь фундаментальні дослідження, результати потрібні прямо тут, зараз, на вчора”.
Вчений також зауважив, що технології є, вони навколо нас, використовуються у бізнесі, економіці, фінансах, а от армія десь трохи пробуксовує. За його словами це не лише в Україні, і за кордоном так: в США, Британії, Китаї. Тут ще потрібно провести окреме дослідження, як швидко це впроваджувати.
“Якщо раніше ти отримував якусь вузьку спеціалізацію і тобі цього вистачало, щоб бути актуальним на ринку протягом 10-20 років, то зараз ми бачимо, що все дуже швидко змінюється. Щоб ти був актуальним і твої компетенції були актуальними, ти повинен весь час навчатися”, – говорить Поздняков.
Він також зазначив, що зараз тестуються зразки зброї спрямованої енергії, різноманітні лазери, зброя електромагнітного імпульсу.
“Вона є. І, мабуть, пік її використання настане тоді, коли настане ера масового застосування дронів. Як тільки військові перейдуть на масове застосування дронів, єдиним виходом з ситуації буде застосування зброї спрямованої енергії. Але це вже десь там через років 50 буде. Її принципи роботи (якщо просто на пальцях) — як у “Зоряних війнах”, – додав вчений.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі.
Читайте також:
- Ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло ЗГУРОВСЬКИЙ: «ДОСЛІДНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ – ЛОКОМОТИВ ПРОГРЕСУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ДУАЛЬНА ОСВІТА: АКЦЕНТИ І «ПІДВОДНІ КАМЕНІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ: ПОТРІБЕН КУРС ІЗ «ГОРИЗОНТОЗНАВСТВА»! Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- МОН ТА НАН УКРАЇНИ ПОЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЯРОСЛАВ ЯЦКІВ – ПОЧЕСНИЙ ДОКТОР КПІ.Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВСТУП- 2022 ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ ІЗ ТОТ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА SuperNova: ІДЕЇ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- КРАЩИЙ МОЛОДИЙ МАТЕМАТИК УКРАЇНИ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЖІНКИ ЧУДОВО ПОЧУВАЮТЬ СЕБЕ В НАУЦІ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВЕЛИКА КРАСА МАЛОГО МІСТА. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- Коли варто закривати школи? Відстежити з космосу, зреагувати на Землі. Наші позиції. Наукова євроінтеграція. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.